Rusza Grand Prix Warszawy 2014. „Podwyżki wpisowego symboliczne”

 

Rusza Grand Prix Warszawy 2014. „Podwyżki wpisowego symboliczne”


Opublikowane w pon., 03/02/2014 - 16:00

Grand Prix Warszawy 2013 / Fot. biegi.waw.pl

Jeszcze nie tak dawno w Urzędzie Dzielnicy Ursynów wręczano nagrody zwycięzcom Grand Prix Warszawy, a już 8 lutego rozpocznie się kolejna edycja tego cyklu. Pierwszy bieg już 8 lutego w Lesie Kabackim. Polecamy i zapraszamy!

Grand Prix Warszawy to cykl dziewięciu biegów na dystansie 10 km, z których większość odbywa się w Lesie Kabackim. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją wielu zmian nie ma. Najważniejszą jest nowe, niestety wyższe wpisowe.

Pojedynczy start będzie droższy o 2 złote (wzrost z 18 na 20 zł), całoroczny karnet zdrożał o 20 zł (ze 150 na 170 zł, każdy zawodnik opłacający abonament otrzyma pamiątkową koszulkę). Jak mówi organizatorka zawodów Alina Sakwa, zmiany wymusił brak funduszy, niemniej same podwyżki są symboliczne.

Inna nowość w sezonie 2014 związana jest z lokalizacja biegów. Zrezygnowano ze startów przy ul. Moczydłowskiej. – Tam nie było warunków technicznych żeby cokolwiek organizować. W razie odwilży tam momentami robił się basen. Jeśli jest ładna pogoda to jest tam ładnie, natomiast przy gorszej to jest tam bardzo źle – wyjaśnia organizatorka. – Inauguracja sezonu i wszystkie biegi odbywające się w Lesie Kabackim będą miały swoje miejsce przy stacji metra „Kabaty”, za hipermarketem Tesco – uzupełnia Alina Sakwa.  

Na uczestników biegów jak zawsze czekać będą upominki, które będzie można zdobyć losowaniach. Osoby, które zmarzną podczas zawodów, będą mogły się rozgrzać i posilić bigosem przygotowanym przez organizatorów. – Zawsze staramy się zorganizować coś dla naszych uczestników. 8 marca w Dzień Kobiet wszystkie panie, które wezmą udział w naszej imprezie, otrzymają upominek niespodziankę – anonsuje tajemniczo (?) Alina Sakwa.

Tradycyjnie do cyklu zaliczane będzie 7 z 9 eliminacji. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba będzie ukończyć co najmniej 5 biegów. W ubiegłym roku w cyklu zwyciężyli Emilia Zielińska oraz Artur Jabłoński. Kto tym razem okaże się najlepszy? Przekonamy się w listopadzie.

Strona zawodów

Zapisy elektroniczne

Regulamin

Terminarz Grand Prix Warszawy 2014:

• 8 lutego – Ursynów, Las Kabacki – start o godz. 11:00
• 8 marca – Ursynów, Las Kabacki – start o godz. 11:00
• 22 marca – Ursynów, Las Kabacki – start o godz. 11:00
• 27 kwietnia – Ursynów, Las Kabacki – start o godz. 11:00
• 21 czerwca – Mokotów ul. Gwintowa 3 (trasa z atestem) – start o godz. 11:00
• 13 września – Ursynów, Las Kabacki  – start o godz. 11:00
• 4 października – Ursynów, Las Kabacki – start o godz. 11:00
• 18 października – Mokotów ul. Gwintowa 3 (trasa z atestem) – start o godz. 11:00
• 8 listopada – Ursynów, Las Kabacki – start o godz. 11:00

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce