Rusza nowy cykl ultramaratoński. I ty możesz zostać mistrzem Ultra-Trail World Tour

 

Rusza nowy cykl ultramaratoński. I ty możesz zostać mistrzem Ultra-Trail World Tour


Opublikowane w czw., 16/01/2014 - 09:38

Marathon des Sables, czyli Maraton Piasków

Największe ultramaratony świata zainicjowały wspólny projekt i stworzyły nowy cykl biegowy.  Kryteria doboru biegów do Ultra - Trail World Tour, bo taką nadano mu nazwę, były wyśrubowane.

Do nowej serii zostały włączone tylko ultramaratony międzynarodowe, skupiające biegaczy z minimum 20 krajów, mające co najmniej 500 uczestników, minimalnym dystans 100 km i swoją historię. Członkowstwo w nowym cyklu zaproponowano tylko imprezom, które zostały zorganizowane co najmniej dwukrotnie. Organizatorzy chcieli też, żeby biegi reprezentowały różne kontynenty.

W ten sposób w cyklu znalazły się takie imprezy jak:

  • Hong Kong 100 (Hong Kong, 18 stycznia)
  • Transgrancanaria (Hiszpania, 1 marca)
  • Tarawera 100km Ultramarathon (Nowa Zelandia, 15 marca)
  • Marathon des Sables (Maroko, 4 kwietnia)
  • Mt.Fuji (Japonia, 25 kwietnia)
  • 100 Australia (Australia, 17 maja)
  • Lavaredo Ultra-Trail (Włochy, 27 czerwca)
  • The Western States 100 Mile Endurance Run (USA, 29 czerwca)
  • Ultra-Trail du Mont-Blanc (Francja, Włochy, Szwajcaria, 29 sierpnia)
  • Le Grand Raid de la Réunion (Wyspa Reunion – francuskie terytorium na Oceanie Indyjskim, 16 października)

- To dla nas ogromny zaszczyt, że Marathon des Sables (Maraton Piasków) znalazł się pośród tak wspaniałych biegów. Jestem dumny, że Maroko reprezentuje Afrykę. Nie rywalizujemy z innymi organizatorami. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję współpracować. Może któregoś dnia będziemy mogli zaproponować organizacji IAAF włączenie biegania w terenie do dyscyplin olimpijskich – powiedział szczęśliwy Patrick Bauer, dyrektor Marathon de Sables.

The North Face® Ultra-Trail du Mont-Blanc®

Inicjatorzy Ultra-Tail World Tour nie zamierzają jednak poprzestać na dziesięciu propozycjach. I obiecują rozszerzenie tej listy. Nie brakuje też biegów, które zgłaszają swoją chęć przyłączenia się do projektu.

Jak wynika z kalendarza cyklu, pierwsza impreza rusza już w najbliższą sobotę. Każdy chętny do zaliczenia 10 imprez serii Utra Trail otrzyma paszport, w którym odnotowywane są punkty zależne od rezultatów. Pod uwagę brane będą 3 najlepsze wyniki. Pod koniec roku zostanie wyłoniony zwycięzca całej serii.

Co ważne, aby zostać sklasyfikowanym, nie trzeba zaliczyć wszystkich ultramaratonów z listy. Celem projektu jest bowiem zachęcenie ultramaratończyków do połączenia podróżowania i zwiedzania niezwykłych miejsc z konkurencją sportową. Dla światowej elity cykl będzie zapewne jeszcze jedną okazją do rywalizacji. Ich obecność imprezach cyklu będzie dla ich organizatorów kolejnym wyróżnieniem, ale okazją do zainteresowania startem większej liczby zawodników.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce