Rusza nowy sezon Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych

 

Rusza nowy sezon Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych


Opublikowane w wt., 14/01/2014 - 15:29

Biegiem Urodzinowym już 8 lutego rozpocznie się nowy sezon Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych. W programie cyklu są ponownie 4 imprezy oraz ta sama, atestowana trasa, a także nowy, wyjątkowy medal.

– W Biegu Urodzinowym, a także w majowym Biegu Europejskim, czerwcowym Nocnym Biegu Świętojańskim i listopadowym Biegu Niepodległości będziemy biegać na 10-kilometrowej atestowanej pętli. Trasa poprowadzi tradycyjnie ul. Janka Wiśniewskiego, Świętojańską i Bulwarem Nadmorskim, centrum wydarzeń będzie Skwer Kościuszki. Start i meta biegów zlokalizowana będzie na wysokości okrętu ORP Błyskawica. Wystrzał z zabytkowej armaty będzie tradycyjnym sygnałem do startu – informuje Piotr Suchenia z GOSiR, inicjatora i organizatora cyklu.

W ramach inauguracyjnego Biegu Urodzinowego ponownie zaplanowano marsz nordic walking. Z kijkami w rękach uczestnicy przemaszerują Skwerem Kościuszki, Aleją Topolową i Bulwarem Nadmorskim. W programie imprezy są też biegi młodzieżowe.

Zapisy do głównej konkurencji imprezy wystartowały w miniony piątek i potrwają do 27 stycznia. Prowadzone są wyłącznie przez Internet. Obowiązuje wpisowe w wysokości 30 zł (opłata będzie taka sama dla wszystkich 4 biegów cyklu).  

Do marszu nordic walking i biegów młodzieżowych będzie można się zapisać w dniu zawodów. – Na osoby odbierające pakiety startowe do biegu głównego i chętnych do startu w konkurencjach towarzyszących będziemy czekać już w przeddzień imprezy w budynku GOSiR przy ul. Olimpijskiej 5/9, a w dniu imprezy na Skwerze Kościuszki – zapowiada Piotr Suchenia.  

– Nieskromnie liczymy na pobicie ubiegłorocznego rekordu frekwencji imprezy, która zgromadziła 2240 uczestników. Dynamika zapisów wskazuje, że możemy liczyć nawet na 3 000 uczestników. W ciągu pierwszej godziny zapisało się blisko 200 osób, większość wniosła już opłatę startową – cieszy się organizator.

  Na zachętę kolejnym biegaczom proponuje unikalny medal Biegu Urodzinowego, który z pozostałymi trzema krążkami cyklu ponownie utworzy oryginalną pamiątkę z rywalizacji w Gdyni. – Czteroczęściowy, niepowtarzalny medal to nasz konik. Co roku staramy się, by był jeszcze ciekawszy, tak, by każdy gdyński i pomorski biegacz chciał go mieć w swojej kolekcji. Tuż przed Biegiem Urodzinowym opublikujemy w Internecie jego projekt, liczymy że się spodoba – zapowiada Piotr Suchenia.

Zachęca do czynnego włączenia się w imprezę, także organizacyjnie. Po raz kolejny na Bieg Urodzinowy prowadzony jest nabór wolontariuszy. W ubiegłym roku było ich 25-cioro.

– Nasza impreza to okazja do zdobycia nowych umiejętności i bezcennych doświadczeń, użytecznych w życiu prywatnym i zawodowym - będziemy wystawiać stosowne zaświadczenia o współpracy i sposobie wykonywania obowiązków, a także wyśmienita okazja do poznania nowych ludzi i nawiązania nowych przyjaźni. Prestiż i frekwencja polskich biegów idą w górę i warto to wykorzystać – zachęca Piotr Suchenia.

Oficjalna strona cyklu GP Gdyni w Biegach Ulicznych:

www.gdyniasport.pl

Regulamin:

„Zostanie opublikowany niebawem” – zapowiada organizator.

GR

Fot. Gdyniasport.pl

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce