Rusza sezon biegówek. I zapisy na Red Bull Bieg Zbójników

 

Rusza sezon biegówek. I zapisy na Red Bull Bieg Zbójników


Opublikowane w pt., 05/12/2014 - 12:41

Narty biegowe to świetne uzupełnienie treningu biegacza. A co powiecie na rywalizację? Sezon biegówek przed nami, a w nim szereg imprez wyzwalających endorfiny i adrenalinę. Propozycje najciekawszych naszym zdaniem wydarzeń na grudzień, styczeń, luty i marzec znajdziecie niebawem w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Tymczasem zaproszenie na 24 stycznia do Białki Tatrzańskiej, gdzie odbędzie się druga edycja zawodów Red Bull Bieg Zbójników. Specjalnie zaprojektowana trasa z pewnością zadowoli początkujących, jak i bardziej wytrawnych biegaczy. Już można się rejestrować do udziału w zawodach – informują organizatorzy w komunikacie prasowym.

Red Bull Bieg Zbójników daje możliwość zarówno amatorom, jak i profesjonalistom ścigania się w długodystansowym masowym biegu narciarskim ze startu wspólnego. Podobnie, jak podczas pierwszej edycji, zawodnicy będą walczyć, by jako pierwszym stanąć na szczycie Jankulakowskiego Wierchu. Na całej długości trasy będzie można poruszać się po torze klasycznym lub obok techniką łyżwową. Dozwolone jest „mieszanie” obydwu stylów w rywalizacji. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, na pewno spodoba się fanom biegówek.

– Cała trasa ma długość 12 km, blisko 450 m przewyższeń i dodatkowe "niespodzianki" po drodze. Pamiętam wspaniałą atmosferę wśród uczestników pierwszej edycji ich entuzjazm i wytrwałość w górskiej przeprawie, niezależne od wieku i umiejętności. Z pewnością na mecie każdy zawodnik poczuje się prawdziwym zbójnikiem – stwierdza Krzysztof Horecki, Dyrektor Sportowy zawodów.

Koncept rywalizacji nawiązuje do góralskich legend, według których, by dołączyć do grona zbójników, należało podołać specjalnym próbom, wykazując się sprytem oraz udowadniając swój waleczny charakter. Na uczestników Red Bull Bieg Zbójników czeka zatem niezwykła przygoda. Sportowe emocje gwarantowane!

Aby wziąć udział należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.redbullbiegzbojnikow.pl. Warunkiem regulaminowym jest ukończenie 16. roku życia.

Opłata startowa wynosi:

  • 40 zł przy rejestracji internetowej i wpłacie wpisowego do 9 stycznia
  • 50 zł przy rejestracji internetowej i wpłacie wpisowego od 10 do 21 stycznia (do godziny 14.00)
  • 70 zł przy rejestracji i wpłacie wpisowego w biurze zawodów w dniach 23 stycznia (14.00 - 20.00) oraz 24 stycznia (8.00 – 10.00)

Czy warto przyjechać do Białki Tatrzańskiej? Zobaczcie jak bawiono się tu w 2014 roku:

 

Red Bull Bieg Zbójników w naszym KALENDARZU IMPREZ.

mat. pras. / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce