Ruszają zapisy na Bieg Rzeźnika. Po raz pierwszy będzie można go też pokonać na raty

 

Ruszają zapisy na Bieg Rzeźnika. Po raz pierwszy będzie można go też pokonać na raty


Opublikowane w pt., 28/11/2014 - 15:20

– Chcemy być fair, dlatego zdecydowaliśmy się na losowanie. Wydaje mi się, że to najbardziej transparentny sposób wyłonienia uczestników zawodów, gdzie obowiązują limity. W Polsce to coś nowego, ale na świecie to standard – mówi Mirosław Bieniecki, organizator Biegu Rzeźnika. Zapisy ruszają już w poniedziałek.

Rzeźnik to jeden z najbardziej kultowych ultramaratonów w Polsce. Długa tradycja, niezwykła trasa, dobra organizacja – to wszystko powoduje, że co roku tysiące biegaczy próbuje zapisać się na te zawody. A przecież wyzwanie jest niesamowite. Mówimy o biegu o długości 78 kilometrów (w wersji hardcore – nawet 100 km), którego przewyższenia to 3235 m podbiegów i 3055 m zbiegów. Trasa prowadzi czerwonym szlakiem przez niemal całe Bieszczady – od Komańczy, przez Cisną – do Ustrzyk Górnych. Rzeźnika biegnie się w parach. Razem na starcie, razem w drodze, razem na mecie. Jeśli partner schodzi z trasy – my też.

O nowościach zawiązanych z kolejną edycją imprezy, zmianach w regulaminie, ale również dlaczego pakiet startowy kosztuje tak dużo opowiada Mirosław Bieniecki, organizator zawodów.

W poniedziałek ruszają zapisy na 12 już edycję Biegu Rzeźnika, czemu tak wcześnie?

Chcemy dać wystarczająco dużo czasu biegaczom, by spokojnie przemyśleli sprawę i bez pośpiechu podjęli decyzję. Zapisy potrwają do 6 stycznia.

Po raz pierwszy zdecydowaliście się na formułę losowania. Dlaczego?

Wydaje mi się, że to najbardziej transparentny sposób wyłonienia uczestników zawodów, gdzie obowiązują limity. W Polsce to coś nowego, ale na świecie to standard. Zresztą losowanie wprowadzili też np. organizatorzy Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego.

Aby wziąć udział w losowaniu drużyna musi zapłacić 10 zł…

Chcemy w ten sposób zniechęcić do wielokrotnego zapisywania się na zawody. Pieniądze z opłat trafią po połowie: na rzecz Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz Bieszczadzkiego Oddziału GOPR.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce