Ruszyło „RMT po gorlicku", czyli wirtualne bieganie w powiecie gorlickim

 

Ruszyło „RMT po gorlicku", czyli wirtualne bieganie w powiecie gorlickim


Opublikowane w pon., 08/02/2021 - 11:22

Klub Kolarski Grupetto Gorlice oraz Sklep Ostre Koło po raz kolejny postanowił wyjść naprzeciw ogromnym zapotrzebowaniom biegowym i zaprasza na wirtualne biegowe wyzwanie.

- Wszystkim z nas brakuje oficjalnych biegów, ale nie jesteśmy jedynym krajem na świecie, który musi się z tym zmierzyć tak więc głowa do góry. Kto chciałby pościągać się z innymi, to polecamy portal RateMyTrail, gdzie można znaleźć „wyzwania biegowe”, które przynajmniej w jakimś minimalnym stopniu zastępują rywalizację z zawodów. Jest ich bardzo dużo i zainteresowanie nimi też jest bardzo duże. W ubiegłym roku organizowaliśmy słynne wirtualne Gorlickie Biegowe Przepalenie, które pokazało nam wielki głód biegania i wiele osób wzięło w nim udział. Teraz zapraszamy na kolejne tego typu bieganie - informuje Sebastian Chładna, prezes Klubu Kolarskiego Grupetto Gorlice i organizator Gorlickiego Biegu Górskiego.

Abu przystąpić do rywalizacji i wyzwania trzeba mieć założone konto na portalu www.ratemytrail.com. Wirtualna impreza biegowa będzie nosiła nazwę "RMT po gorlicku" czyli wirtualne bieganie w powiecie gorlickim.

- Chcemy zorganizować trzy takie biegi. Zaczynamy biegiem w Gorlicach, drugi etap w Lipinkach, a na finał będzie szybka dycha. gdzieś pomiędzy tymi miejscowościami. Będą podobnie jak rok temu punkty na każdym z etapów. Po trzecim etapie opublikujemy klasyfikację generalną. Dokładne zasady punktacji podamy wkrótce. Aby zostać sklasyfikowanym, trzeba po trasie biegu biec z urządzeniem GPS, następnie każdy uczestnik musi załadować plik GPX z przebytą trasą na stronie zawodów lub jeśli synchronizuje się ze swoim zegarkiem, to wybiera aktywność z listy - wyjaśnia Sebastian Chłanda.

Pierwszy etap wirtualnych zawodów ruszył już drugiego lutego i zakończy się 21 lutego. Drugi etap rozpocznie się 22 lutego i potrwa do 14 marca.

- Od 15 marca do 5 kwietnia pobiegniemy w ostatnim trzecim etapie, który będzie decydował o klasyfikacji generalnej. Będzie można tak jak ostatnio pobiec kilka razy w poszczególnych etapach, do klasyfikacji liczy się najlepszy czas. Dla najlepszych przewidujemy nagrody -  dodaje na koniec Sebastian Chłanda.

Szczegóły:

https://www.facebook.com/events/3595821090517002

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce