Ruszyły zapisy do 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. "Pomysł na zmiany nasunął się sam"

 

Ruszyły zapisy do 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. "Pomysł na zmiany nasunął się sam"


Opublikowane w wt., 05/05/2015 - 16:00

Są już pierwsi chętni do startu 25 października w Grodzie Kraka. Na uczestników imprezy czeka kilka niespodzianek, w tym nowa trasa.

Organizatorzy imprezy zdają sobie sprawę, że spoczywa na nich duża odpowiedzialność. Rok temu w Krakowie wystartowało ponad 3700 biegaczy, a przez znakomitą większość zostali wysoko ocenieni. W jednym z plebiscytów podsumowujących sezon otrzymali nawet tytuł „Najlepszy Debiut”.

– Rzeczywiście pierwsza edycja była dla nas bardzo udana, dostaliśmy wiele pozytywnych komentarzy, a nawet nagród. Chcemy więc nie zawieść oczekiwań biegaczy, które wynikają z pomyślnego debiutu. Mamy nadzieję, że frekwencja będzie wysoka i będzie rosła w kolejnych latach – mówi Jerzy Sasorski, rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

– Widzimy już spore zainteresowanie startem w Krakowie. Nasza impreza to dobra końcówka sezonu dla biegaczy – dodaje organizator na zachętę.

Najważniejszą zmianą w imprezie jest nowa trasa. Trwają jeszcze prace nad ostatecznym jej kształtem, ale już wiemy, że start został przeniesiony z Rynku Głównego na ul. Lema, przed Tauron Arenę Kraków. Meta natomiast znajdować się będzie w samej hali, a nie jak rok temu przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana.

– Pomysł na zmiany nasunął się sam. Mamy nowoczesny obiekt, który chcemy wykorzystać i jednocześnie promować. Uznaliśmy, że warto, by zapoznali się z nim także biegacze – mówi Jerzy Sasorski. – Oczywiście dla biegaczy nie będą to zupełnie nowe tereny. Był czas, i to nie tak odległy, gdy Cracovia Maraton prowadził w pobliżu ul. Stanisława Lema, a maratończycy biegli Aleją Pokoju. Zresztą w pobliżu jest Park Lotników Polskich, który jest popularnym miejscem treningów biegowych krakowian. Obok jest też krakowski AWF – wskazuje nasz rozmówca.

W ubiegłym roku premierową imprezę zwyciężył Kenijczyk Moses Kipruto Kibire (1:03:50). Najlepszy z Polaków był Yared Shegumo, który zajął 4. miejsce (1:04:42). Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Wioleta Frankiewicz (1:12:57).

2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce