Ruszyły zapisy do 4. Półmaratonu WZ. Więcej miejsc

 

Ruszyły zapisy do 4. Półmaratonu WZ. Więcej miejsc


Opublikowane w wt., 18/02/2014 - 09:31

Komunikat organizatora: Jest nam niezmiernie miło poinformować, że rejestracja zawodników już wystartowała! Zapisów można dokonać na naszej stronie. Tam też dostępny jest regulamin imprezy.

Opłaty startowe to: 60 zł (do 8 sierpnia), 80 zł (od 9 do 17 sierpnia) i 100 zł (od dnia 18 sierpnia, opłata do uiszczenia wyłącznie w biurze zawodów ale tylko, jeżeli limit miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpany).

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju imprezy, która z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, zarówno na terenie Powiatu Warszawskiego Zachodniego, jak i wśród uczestników z Warszawy oraz całej Polski. W związku z ogromnym zainteresowaniem, w obecnej edycji półmaratonu postanowiliśmy zwiększyć limit uczestników do 1000 osób.

Zachęcamy wszystkich do zapisów. Jak co roku, nie zabraknie rywalizacji na najwyższym sportowym poziomie, świetnej organizacji i gorąco dopingujących kibiców, którzy stanowią wyjątkowe wsparcie dla wszystkich biegaczy!

Strona zawodów:

http://polmaraton.pwz.pl

Regulamin:

http://polmaraton.pwz.pl/regulamin/

Zapisy:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/form/?zawody=1069

Śladami legendy

Trasa biegu prowadzi m.in. przez Gminę Ożarów Mazowiecki. To właśnie tu, w Ołtarzewie Janusz Kusociński wychowywał się i zdobywał pierwsze biegowe szlify. Do perfekcji dochodził w Warszawie, skąd na przełomie lat 20. i 30. XX wieku udawał się po swoje największe sukcesy - złoty medal IO w Los Angeles w biegu na 10 000 m, rekord świata w biegu na 3000m i 25 rekordów Polski na rożnych dystansach. Zginął w Palmirach w 1940 r., rozstrzelany przez nazistów.

Sam półmaraton zawita także do Gmin Błonie, Leszno i Stare Babice. Linię startu usytuowano na ul. Leszkowskiej w Błoniu (tuż przy stadionie LKS „Olimp” Błonie), metę zaś w na ul. Jana III Sobieskiego w Borzęcinie (organizatorzy gwarantują zawodnikom przewiezienie autokarami z mety w Borzęcinie Dużym na start do Błonia). Trasa zawodów liczy tradycyjne 21,097 km i posiada atest PZLA. Jest w całości asfaltowa i płaska, posiada dwie „agrafki”.

4. Półmaraton Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Janusza Kusocińskiego zaplanowano na 24 sierpnia.

mat. pras. / gr

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce