Ruszyły zapisy do 9. Biegu Policz się z Cukrzycą WOŚP

 

Ruszyły zapisy do 9. Biegu Policz się z Cukrzycą WOŚP


Opublikowane w wt., 25/11/2014 - 12:03

Dziś, tj. we wtorek 25 listopada rozpoczęły się zapisy do 9. Biegu Policz się z Cukrzycą – najważniejszego i największego tego typu wydarzenia organizowanego w ramach kolejnych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opłaty startowe to tak naprawdę cegiełki, które przekazana zostaną w całości na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

Stołeczny bieg po raz pierwszy odbył się w 2007 roku. Na starcie stanęło wtedy 1 500 uczestników. Frekwencja stale rosła w myśl hasła, że ten bieg będzie trwał do końca świata i o jeden dzień dłużej. Rok temu w wydarzeniu wzięło udział ponad 4 000 osób, które tym samym wsparło diabetyków.

W tym roku na biegaczy czeka zmiana trasy. Zrezygnowano z ubiegłorocznych odcinków na Karowej i Tamce. Uczestników czeka natomiast powrót do przeszłości. Jak dawniej mijać będą Teatr Wielki i Starówkę. – Przy poprzedniej edycji musieliśmy szukać dystansu, bo remontowana była ul. Świętokrzyska. Teraz wróciliśmy do wariantu znanego z wcześniejszych edycji. Zresztą chyba nietaktem byłoby ominięcie odremontowywanej po budowie metra ulicy Świętokrzyskiej – mówi Leszek Gaca z agencji Sport Evolution, współorganizator orkiestrowego biegu.

Zapisy potrwają do 5 stycznia. W biegu może wystartować maksymalnie 5000 osób. – Myślę, że to odpowiedni limit, choćby z uwagi na aurę. Ważna jest jednak formuła tego biegu. Tu nie liczy się zwycięstwo, nie ma żadnego ścigania. Jest to typowy fun-run. Chcemy uczulić ludzi na pewien problem społeczny jakim jest cukrzyca – dodaje Leszek Gaca.

Bieg Policz się z Cukrzycą ruszy ulicami Warszawy 11 stycznia.

Organizator

Regulamin

Trasa

Opłata startowa - cegiełka: 20 zł

Tak było rok temu:

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce