Ruszyły zapisy na 1Milę 2022: dwa miasta, cztery biegowe konkurencje

 

Ruszyły zapisy na 1Milę 2022: dwa miasta, cztery biegowe konkurencje


Opublikowane w sob., 23/04/2022 - 21:11

Dwa miasta, cztery biegowe konkurencje: ruszyły zapisy na 1 Milę 2022
Już 5 czerwca w Warszawie i 25 września w Poznaniu każdy będzie mógł sprawdzić się na bieżni. Każdy też będzie mógł pomóc. Uczestnicy 1MILI, wzorem ubiegłego roku, wesprą Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość”, pomagający młodym sportowcom.

Dodatkowo 1 zł z każdej opłaty startowej zostanie przekazana przez organizatorów na konto PAH, na wsparcie obywateli Ukrainy. Zapisy właśnie ruszyły - informują organizatorzy.

„1MILA – mityng lekki i atletyczny” to jedyne takie zawody dla amatorów, na których każdy, niezależnie od wieku czy biegowego doświadczenia, może sprawdzić się na bieżni i poczuć jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. Przed nami dwie odsłony: 1MILA Warszawa - 5 czerwca na stadionie AWF Warszawa i 1MILA Poznań - 25 września na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu.

Dwa miasta, cztery biegowe konkurencje: ruszyły zapisy na 1 Milę 2022

Poza biegiem głównym na 1 milę (1609,34m) w randze Amatorskich Mistrzostw Polski/Poznania, rywalizować będzie można również drużynowo w Sztafetach 4x400m oraz w Lekkiej Piątce - biegu na 5km, którego wyjątkowo szybka trasa wiedzie częściowo na stadionie, a częściowo po asfalcie. Z kolei najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w bezpłatnych Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m).

- Hasło „mityng lekki i atletyczny” doskonale oddaje klimat tej imprezy! Jest „lekko”, piknikowo i rodzinnie. Ale jest też mocna sportowa rywalizacja, profesjonalna oprawa, komentarz na żywo i stadionowe emocje. Nie ma zawodów dla amatorów, które lepiej oddają magię biegania na stadionie! – mówią zgodnie ambasadorzy 1MILI, wybitni lekkoatleci, Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski.

1MILA to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane są liczne atrakcje w strefa expo, m.in. spotkania z gwiazdami i ekspertami z różnych dziedzin sportu, konkursy, strefa relaksu z leżakami i foodtruckami oraz sportowe miasteczko zabaw dla dzieci. (opr. red.) Fot. 1MILA

Rejestracja na Festiwal Biegowy 2022

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce