Ruszyły zapisy na II ultra Maraton Bieszczadzki

 

Ruszyły zapisy na II ultra Maraton Bieszczadzki


Opublikowane w wt., 17/12/2013 - 15:41

Maraton BieszczadzkiDruga edycja imprezy odbędzie się 12 października przyszłego roku. Zapisać się do zawodów można już teraz.

Maraton Bieszczadzki to młodszy brat słynnego Biegu Rzeźnika. Impreza łączy w sobie elementy klasycznego maratonu oraz biegu górskiego. – Oczywiście z zachowaniem standardów dla obu konkurencji – podkreśla Jakub Lengiewicz z OTK Rzeźnik. W prestiżowym rankingu portalu BiegiGórskie.pl impreza zdobyła wyróżnienie za najlepszy debiut organizacyjny roku.

13 października br. przez Wetlinę, Smerek, Orkąglik, Paprotną czy Jawornik pobiegło 234 zawodniczek i zawodników. Do mety nie dotarło tylko pięcioro z nich. Zwyciężył Bartosz Gorczyca. – Początek trasy był bardzo szybki: można było sobie pozwolić na to, by się rozpędzić. Później już trzeba było zachować ostrożność. Ostre zbiegi, nie bardzo było widać co jest pod nogami, ale sama końcówka też bardzo przyjemna: po płaskim terenie można było docisnąć na sam koniec do mety – opisał na mecie swoje doświadczenia z blisko 50-kilometrowej trasy p. Bartosz.

Trasa przyszłorocznego Maratonu nie została jeszcze ustalona. Wiadomo, że będzie miała długość 51-55 km i że limit czasu na jej pokonanie będzie wynosił 8 godzin. Nowością będzie dodatkowy limit czasu w okolicy półmetka biegu (podobne obowiązują w festiwalowym Biegu 7 Dolin).

W poniedziałek 16 grudnia rozpoczęły się za to zapisy do imprezy. Na zachętę organizatorzy proponują niskie wpisowe. Do końca roku oplata wynosi 95 zł. W ramach wpisowego przewidziano m.in. kolację w przeddzień biegu, koszulkę pamiątkowe, napoje i lekkie posiłki serwowane w punktach regeneracyjnych i na mecie oraz opiekę medyczną na trasie. Będą też pamiątkowe medale dla tych biegaczy, którzy ukończą zawody.

Strona zawodów:

http://maratonbieszczadzki.pl

Regulamin:

http://maratonbieszczadzki.pl/maraton-bieszczadzki/regulamin-maratonu-bieszczadzkiego/   

Rejestracja:

http://sportznami.pl/tournaments/maratonbieszczadzki/zglaszanie

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce