Ruszyły zapisy na XII sezon Pereł Małopolski – karnety rozeszły się w kilka godzin

 

Ruszyły zapisy na XII sezon Pereł Małopolski – karnety rozeszły się w kilka godzin


Opublikowane w pon., 22/01/2024 - 11:58

Siedemnastego stycznia ruszyły zapisy na XII Perły Małopolski – sezon 2024. Perły Małopolski – to cykl wydarzeń o charakterze sportowym organizowany w na terenie województwa małopolskiego. Impreza ta ma na celu połączenie rywalizacji sportowej z formą rodzinnego pikniku w najładniejszych miejscach Małopolski.

 

-  Dziękujemy, że byliście i biegaliście z nami w poprzednich latach. Już jesteśmy gotowi do sezonu 2024. W tym roku Perły Małopolski rozpoczynamy 7 kwietnia w Skale, na początku czerwca zawitamy do Wapiennego w Beskidzie Niskim, 29 września zapraszamy do Szczawnicy. Sezon zakończymy w Rabce-Zdrój 15 grudnia i już zamawiamy pogodę. Czy uda nam się trafić i w tym roku na istnie zimową aurę? Zobaczymy, ale liczymy, że się uda. W tym roku był dostępny także Karnet Pereł Małopolski, który uprawnia do startu w czterech lokalizacjach (Skała, Wapienne, Szczawnica, Rabka-Zdrój) Pereł Małopolski na wybranym dystansie w sezonie 2024. Ich ilość była ograniczona do 100 sztuk i … rozeszła się w kilka godzin -  informuje Daria Węgrzynek, organizatorka Pereł Małopolski.

Tradycyjnie będziemy biegać na dystansach +20 km, +10 km, +5 km. Jak co roku są zniżki za wcześniejsze wniesienie opłat. Celem zawodów jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz promocja Małopolski, a zwłaszcza jej urokliwych miejsc.

- Miałem okazję wystartować już kilka razy w Perłach Małopolski, oczywiście w Wapiennem, bo tam mam najbliżej. Wybrałem dystanse powyżej pięciu kilometrów, udawało się nawet wygrać w swojej kategorii wiekowej. Cieszymy się, że do najmniejszego uzdrowiska w Polsce pozjeżdżają biegacze z całej Polski i z zagranicy. W tym roku szykujemy mocną ekipę z Gorlickiej Grupy Biegowej – mówi Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Zapisy oraz regulaminy:

http://perlymalopolski.pl/

Marek Podraza
fot. Marek Podraza

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce