Ryglice zapraszają na darmowy bieg Tour de Pogórze

 

Ryglice zapraszają na darmowy bieg Tour de Pogórze


Opublikowane w śr., 20/07/2022 - 21:14

Ryglice zapraszają na darmowy bieg Tour de Pogórze. Będzie też Bieg Drwala

W sobotę 23 lipca w Ryglicach odbędzie się darmowa impreza biegowa o nazwie Tour de Pogórze.

- Jej celem jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy sportu i rekreacji ruchowej zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców gminy Ryglice i regionu Małopolski. Będzie bieg i marsz nordic walking na dystansie 5 km oraz biegi dla dzieci - informuje Jarosław Makowiec, dyrektor biegu.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Instytut Badań i Inicjatyw Społecznych, LKS Burzyn i Gmina Ryglice. Start i meta zlokalizowana będzie na rynku w Ryglicach.

Biuro zawodów czynne będzie w godzinach 14 -15:30, od godz.15 - Biegi dzieci i młodzieży godz. 16 - start biegu i marszu NW (limit czasu: 60 min) - około godz. 17:10-17:30 zakończenie zawodów. Każdy uczestnik biegu otrzyma numer startowy, pamiątkowy medal na mecie oraz posiłek.

- Zgłoszenia do biegu głównego i biegów dzieci dostępne są przez internet na stronie: www.kepasport.pl, bieg jest darmowy, ale obowiązuje limit 150 uczestników zgłoszonych, decyduje kolejność zgłoszeń, po osiągnięciu limitu, formularz zgłoszeń zostanie zablokowany, nie będzie możliwości zapisów w biurze zawodów. Mamy jeszcze wolne miejsca, tak więc zapraszamy - dodaje Jarosław Makowiec.

Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody rzeczowe. Bieg odbywać się będzie przy ograniczonym ruchu drogowym.

- Miałem okazję już kilka razy startować w Ryglicach w różnych biegach. Trasa bardzo fajna z super widokami, a przybyłych biegaczy na rynku wita słynny pomnik emigranta z postaciami matki z dzieckiem oraz babci, symbolizującymi rodziny czekające na powrót bliskich z emigracji.

Warto również dodać, że w Ryglicach działa bardzo prężnie KS Ryglice Sekcja Biegowa, z którą spotykamy się na wielu biegach – dodaje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów. (Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce