Rytro pomagało, a przy tym znakomicie się bawiło [ZDJĘCIA]

 

Rytro pomagało, a przy tym znakomicie się bawiło [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 28/10/2013 - 15:52

Niedzielny XI już Bieg Bejorów na Kramarkę, zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Ryter” w Rytrze przy współudziale sądeckiego Stowarzyszenia Sursum Corda i Patronacie Głównego Nadleśnictwa Piwniczna-Zdrój, zgromadził na starcie ponad 250 uczestników. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania – podsumowuje Karol Kulig, dyrektor charytatywnych zawodów.

Bieg – pod hasłem „Zostań Dawcą Serca” – był biegiem charytatywnym. UKS początkowo zobowiązał się do przekazania 1 zł od każdego zawodnika na leczenie małego Bartusia, dotkniętego wadą serca (Zespół Wallota). Finalnie kwota ta wzrosła do 9 zł od każdego zawodnika przy opłacie 10 zł.

Pogoda była wymarzona dla biegaczy. I nie tylko, bo dopisali też kibice. Bo Bieg Bejorów to nie tylko kilometry do pokonania. Klimat imprezy najlepiej oddaje fakt, iż organizatorzy nie mierzyli zawodnikom czasów na trasie (każdy mierzył sobie sam - taka tradycja) a w oczekiwaniu na zakończenie odbyła się istna „biegowa dyskoteka”.

Jak na Bejorów przystało, każdy zawodnik otrzymał wyjątkowy i całkowicie oryginalny medal. Odbyło się także elektryzujące losowanie nagród. Wśród nich był obiecany samochód. I to nie byle jaki, bo Porsche Cayenne. Miniaturka. Wylosowano też… filcowe gumiaki. Doskonale obrazuje to zarówno atmosferę jak i dobry humor panujący podczas imprezy.

Podczas uroczystego zakończenia zawodów odczytano list skierowany do uczestników, zwanych tradycyjnie Bejorami. W swojej korespondencji prof. Jan Miodek starał się wyjaśnić, co znaczy słowo „bejor”. Jak zwykle szczegółowo i przystępnie.  

Tegoroczna edycja była wyjątkowa także z tego względu, że czterem osobom przyznano tytuł Super Bejora. Tytuł ten przysługuje mężczyźnie, który w całej swojej karierze wybiegnie 1000 razy na Kramarkę, oraz kobiecie, która wybiegnie 500 razy. Super Bejorami zostali: Wiesława Kulig, Marta Myślak, Danuta Szczepanik i Marian Dobosz. Gratulujemy!

Wyniki:

Kobiety
1. MICHALIK Edyta - Biała-Niżna
2. WEGLARZ Katarzyna - Rytro
3. BODZIONY Anna - Niskowa

Mężczyźni
1. SZKARADEK Mariusz - Nowy Sącz
2. TOKARZ Andrzej - Nowy Sącz
3. POCIECHA Piotr - Jelna

Opr. GR, wsp. NSRunners.pl

fot. Natalia Podsadowska

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce