Są jeszcze pakiety na Katorżnika! Do wzięcia...

 

Są jeszcze pakiety na Katorżnika! Do wzięcia...


Opublikowane w pon., 23/01/2017 - 15:01

We wtorek 24 stycznia o godzinie 20 rozpocznie się dogrywka w zapisach do 13. Biegu Katorżnika. Spóźnialscy mogą liczyć na ostatnie pakiety, ale ich pula jest mocno ograniczona.

Zapisy do tego kultowego biegu wystartowały 16 stycznia. Organizatorzy wprowadzili nową formułę, która miała wydłużyć proces rejestracji i dać możliwość zgłoszenia się większej liczbie osób. Miłośnicy biegów ekstremalnych musieli zapisać się na jedną z siedmiu fal, w każdej limit uczestników wynosi 180 osób. Dodatkowo zachęcano do startu o późniejszej porze atrakcyjnymi cenami. Ostatecznie limit zgłoszeń został wyczerpany po... 10 minutach.

- Zapisy trwały dwa razy dłużej niż rok temu! Nasz pomysł się sprawdził - śmieje się Zbigniew Rosiński, dyrektor biegu.

Zainteresowanie imprezą było tak duże, że nie obyło się bez problemów z serwerami.

– W jednym momencie mieliśmy prawie 1300 osób w formularzu rejestracyjny! Wtedy system trochę się „przytkał”. Uczestnicy nie dostawali potwierdzenia i musieli jeszcze raz wypełniać zgłoszenie. Były to takie małe niedogodności. Ważne, że zgłoszenia dotarły, a dublujące się pozycje usunięto – mówi Rosiński.

– Dla nas niespodzianką było to, że wszystkie limity wyczerpały się jednego dnia. Zwykle dzieci zapisywały się do końca stycznia, drużyny tak samo. Teraz mamy jeszcze miejsca w biegu dla Babci i Dziadków, ale liczymy że i tu będzie frekwencja większa niż poprzednio – dodaje mówi nasz rozmówca.

W spodziewanej dogrywce pojawi się „kilkadziesiąt pakietów”.

– Dostawaliśmy wiele maili i pytań o listę rezerwową. To jest za dużo kłopotu a i nie zawsze ten entuzjazm jest autentyczny. Weryfikujemy wpłaty i zobaczymy ile będzie tych miejsc. Będzie też Bieg Mikrusów dla dzieci do lat 8. Dzieci musiały startować z dorosłymi. Wiele osób zgłasza nam, że przyjeżdża całymi rodzinami i chcieliby wspólnie spędzić czas. Z drugiej strony w nieskończoność nie możemy zwiększać limitu. Chcemy zachować komfort dla startujących, o ile można mówić o komforcie na trasie, gdy biegnie się w błocie! – śmieje się organizator.

13. Bieg Katorżnika odbędzie się 12 sierpnia w Lublińcu-Kokotku. Dokładna długość oraz przebieg trasy zostaną ujawniony na kilka dni przed imprezą, ale będzie to ok 10-12 km. Uczestnicy na swojej drodze do mety napotkają m.in. jezioro, błoto, rowy melioracyjne, zarośla, przeszkody naturalne i sztuczne.

13. Bieg Katorżnika w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce