Sądecka Dycha: Zmierz się z Kenijczykami i Ukraińcami

Opublikowane w pt., 27/09/2013 - 12:07

Piąta edycja ulicznego biegu o Puchar Newagu już 6 października. Do pokonania jest 10 km ze Starego do Nowego Sącza. Na zawody zaprasza Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro.

Trasa:

Atestowana trasa sądeckiego klasyka prowadzić będzie od ul. Jana Pawła II w Starym Sączu, przez Rondo Jana Pawła II, drogę krajową nr 87, most nad rzeką Poprad, a następnie na terenie Nowego Sącza wzdłuż ulicy Węgierskiej, Piramowicza, Zielonej, Kolejowej, Batorego, Al. Wolności, Mickiewicza, Długosza, Kościuszki, przez deptak na Jagiellońskiej pod sam Ratusz, gdzie usytuowana będzie meta biegu.

Profil trasy jest płaski, przez co nawet początkujący biegacze nie powinni mieć problemu ze zmieszczeniem się w półtoragodzinnym limicie.

Dojazd na miejsce startu

Bieg rozpocznie się o godz. 13:00. Od godz. 9:00 na nowosądeckim rynku będzie działało biuro zawodów. Na linię startu w Starym Sączu będzie się można dostać podstawionym autokarem.

Dla kogo?

Bieg ma formułę otwartą (16+).

Nagrody

Wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale i koszulki. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziane są nagrody pieniężne.

Opłata startowa

Rejestracji można dokonać przez Internet pod TYM adresem. Do biegu można się zgłosić także w dniu zawodów. Do 4 października obowiązuje wpisowe w wysokości 30 zł. Z opłaty zwolnione są osoby, które najpóźniej w dniu zawodów ukończyły 65 lat oraz uczniowie szkół średnich za okazaniem legitymacji.

Historia

Sądecka Dycha została zainicjowana w 2008 roku przez Stowarzyszenie Visegrad maraton Rytro przy wsparciu władz miast Stary i Nowy Sącz oraz spółki Newag. Pierwszą edycję ukończyło 184 zawodników, zwyciężył utytułowany Henryk Szost, który pochodzi z niedalekiej Muszyny. Kolejne odsłony potwierdziły trafność idei organizacji imprezy i wiązały się ze stałym wzrostem frekwencji. Ta w 2010 roku przekroczyła 200 zawodników. Po rocznej przerwie w 2011 r., we wrześniu ubiegłego roku w Sądeckiej Dysze pobiegło 201 mężczyzn (zwyciężył Jakub Burghardt) oraz 36 kobiet (zwyciężyła Anna Wojna).

W 2013 r. z obcokrajowcami

W tym roku udział w biegu zapowiedziało już 336 osób, w tym grupa Kenijczyków z Benedyk-Team na czele z Sawe Elishą Kiptorichem oraz Biwottem Gladysem Jepkurui. W stawce będą też Ukraińcy z Odessy i Lwowa – m.in. Taras Sało i Vitalyi Belovol.

Strona zawodów i regulamin: ZOBACZ