Sady Żoliborskie rozpoczną Warszawę Nocą

 

Sady Żoliborskie rozpoczną Warszawę Nocą


Opublikowane w pon., 17/11/2014 - 15:27

Gdy dni staj się coraz krótsze to znak, że czas wyciągnąć z szuflady latarki czołówki i rozpocząć cykl Warszawa Nocą. W środę odbędzie się pierwszy z pięciu etapów.

Na początek uczestnicy wyposażeni w mapy, kompasy i latarki rywalizować będą na terenie Sadów Żoliborskich. Będzie to pierwszy raz, gdy zawodnicy zagoszczą na terenie osiedla i systemu parków wybudowanego w latach 60 ubiegłego wieku. – Teren zawodów składać się będzie z dwóch części, które rozdziela ulica Braci Załuskich. Po obu stronach są osiedla, które otaczają parki. Po zachodniej stronie będziemy mieli park z górką i stawami. Będzie to ciekawy teren. Natomiast z drugiej strony jest dużo drzew i jest to taka część bardziej przelotowa. – mówi Jacek Morawski organizator zawodów

– Teren osiedlowo-blokowy jest również atrakcyjny, bo ma inną specyfikę niż osiedla na Ursynowie, gdzie często biegamy. Będzie to więc coś nowego. Gdy jechałem tam pierwszy raz myślałem, że będą to małe bloki, gdzie pomiędzy nimi jest dużo otwartego terenu. Jednak jest tam jest sporo ogródków, płotów i naprawdę dużo się dzieje. – dodaje nasz rozmówca.

Na uczestników tradycyjnie czekają cztery rodzaje tras. Profesjonaliści będą rywalizować na odcinku 5,6 km, a do zaliczenia będą mieli 31 punktów kontrolnych. Na zuchwałych czeka trasa o długości 3,9 km i 20 punktów kontrolnych. Początkujący zmierzą się z trasą o długości 2 kilometrów z 13 PK, zaś dla dzieci przygotowano 2,4 kilometrową trasę z 15 punktami kontrolnymi.

– W odcinkach blokowych jest duże zagęszczenie punktów, ale tam gdzie są parki, będą dłuższe przebiegi. Chcemy w kategoriach zuchwałych i profesjonalistów maksymalnie wydłużać dystanse. Specjalnie tak wybieraliśmy mapy, żeby można było zrobić więcej kilometrów. Widzimy że jest takie zapotrzebowanie. – mówi Jacek Morawski.

Biuro zawodów czynne będzie od godziny 18 i znajdować się będzie w Szkole Podstawowej przy ulicy Braci Załuskich 1. Start pierwszego zawodnika o godzinie 19. Istnieje możliwość rejestracji w dniu zawodów.    

W ubiegłym roku cały cykl zwyciężył Krzysztof Wołowczyk z UNTS Warszawa, który wyprzedził w klasyfikacji generalnej Karola Galicza. Trzeci był Kamil Anc.     

Opłata startowa:

20 pln – zgłoszenie w dniu biegu

3 pln – wypożyczenie karty S

Organizator

Regulamin

Szczegóły dotyczące cyklu znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ >>>

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce