Samsung Irena Women's Run już w niedzielę. W przyszłym roku MP

 

Samsung Irena Women's Run już w niedzielę. W przyszłym roku MP


Opublikowane w wt., 24/06/2014 - 11:41

W najbliższą niedzielę Agrykola ugości, już po raz czwarty, Samsung Irena Women's Run. W stawce nie zabraknie stałych bywalczyń biegów ulicznych w stolicy i nie tylko. Jak spodziewają się organizatorzy, dla sporej części uczestniczek impreza będzie okazją do zdobycia pierwszego medalu w życiu.

Pierwszy bieg, któremu patronuje Irena Szewińska trzykrotna złota medalistka olimpijska oraz pięciokrotna mistrzyni Europy na różnych dystansach, zorganizowany został w 2010 roku. Wzięło w nim udział ok. 1500 uczestniczek. Od tej pory tendencja jest wzrostowa. W ubiegłym roku w bieg prowadzący malowniczymi zakątkami Warszawy ukończyło ok. 1700 biegaczek, a jeszcze więcej stanęło na starcie. W tym roku do rywalizacji zgłosiło się ok. 3000 uczestniczek.

– W ubiegłym roku pogoda trochę nam pokrzyżowała plany, bo mogło być jeszcze więcej biegaczek. W tym roku myślę, że rekord zostanie pobity. Oczywiście to, że zarejestrowało się 3000 osób nie znaczy, że tyle pobiegnie, jednak ponad 2000 pań powinno ukończyć zawody mówi Bogusław Mamiński, organizator imprezy. – Przymierzamy się powoli do Mistrzostw Polski na 5 km, które chcielibyśmy zorganizować w przyszłym roku. Chcielibyśmy żeby wtedy pobiegło 5000 kobiet – dodaje.

Rosnąca popularność biegów dla kobiet nie dziwi naszego znakomitego biegacza. Od wielu lat, we wszystkich stolicach Europy na przełomie maja i czerwca organizowane są biegi tylko dla pań. Przypomnę że w ubiegłym miesiącu w Wiedniu biegło 30 000 kobiet (Osterreichischer Frauenlauf – przyp red). Organizowany był też półmaraton w stolicy Niemiec Vattenfall Berliner. W Stolicy Szwajcarii Bernie jest Schweizer Frauenlauf. Wszystkie te biegi cieszą się dużym powodzeniem. Kobiety chcą się spotkać w jednym miejscu i pobyć ze sobą – wskazuje Bogusław Mamiński.

Samsung Irena Women's Run to 5-kilometrowa trasa, ze startem na Agrykoli. – Trasę określamy jako królewską, ponieważ prowadzi przez Łazienki Królewskie, a następnie częścią ulicy Gagarina i Belwederską, i dalej, ul. Piękną. Trasa jest taka sama jak przed rokiem, więc będzie można porównać wyniki. Cały odcinek jest piękny i malowniczy, przy tym będzie można ponarzekać na stopień trudności – opisuje organizator.

Początek biegu nastąpi o godzinie 12:00. Biuro zawodów otwarte będzie od godziny 9:00. Centrum imprezy znajdować się w sklepie For Pro. Pakiety startowe można odbierać już od 23 czerwca w For Pro przy ul. Myśliwieckiej 4a, w godzinach od 12:00 do 20:00.

Każda uczestniczka biegu utrzyma medal. W tym roku nagradzane będą także zwyciężczynie kategorii wiekowych. Planowane są dodatkowe atrakcje.

Organizator

Regulamin

Rejestracja

Trasa

Opłata startowa: 49 złotych

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce