Sebastian Karaś pokona wpław Kanał La Manche?

 

Sebastian Karaś pokona wpław Kanał La Manche?


Opublikowane w pon., 09/02/2015 - 12:29

Pływak, trener triatlonistów i biegaczy Sebastian Karaś...

... wybiera się we wrześniu do Dover, by rozpocząć z tego miejsca swoje wyzwanie. Będzie miał do pokonania ok. 40 km w temperaturze od 12 do 15oC. Dla biegacza takie warunki nie byłyby niczym szczególnym, ale Sebastian zrobi to wpław pokonując w ten sposób Kanał La Manche. Właśnie przygotowuje się do wyprawy a My możemy mu w tym pomóc.

Sebastian Karaś nie będzie pierwszym, który postawił przed sobą tak trudne zadanie. Przed nim przepłynąć z Francji do Wielkiej Brytanii chciało już ponad 1000 osób. Wśród nich było również kilku Polaków. Pierwszą Polką na trasie z Dover do Calais była Terasa Zarzeczańska-Różańska. Ta znana pływaczka była też czwartą kobietą w historii, która pokonała Kanał La Manche. Zajęło jej to 11 godzin i 10 minut.

Sebastian Karaś zamierza tego dokonać w czasie 7- 8 godzin. Byłby to rekord wśród Polaków. Czy mu się uda?

Podczas przepływania tego akwenu, o wszystkim decydują warunki atmosferyczne, fale i prądy. Sebastian trenuje od 16 lat, czyli przez większość swojego życia. Pływaniem zainteresował się w wieku 7 lat. Ma na swoim koncie 48 tytułów mistrzowskich i kilka rekordów. Dystans z Helu do Gdyni przez całą zatokę Pucką (ok. 20 km) pokonał w czasie 4 godzin i 14 minut. Regularnie przyzwyczaja się do niskich temperatur morsując w Bałtyku.

Bez względu jednak na stan przygotowań, takie przedsięwzięcie wymaga nakładów finansowych, dlatego Sebastian zdecydował się prosić o wsparcie poprzez zbiórkę na portalu Polak Potrafi. Planuje zebrać tą drogą 15 000zł, a koszty wynoszą 21 000zł.

Niedawno Sebastian, który jest także trenerem pływania radził na naszym portalu, jak biegacze mogą poprawić technikę pływacką i przygotować się do startów w triatlonie. I będzie to robił tak długo, aż nauczymy się pływać poprawnie i efektywnie. Już teraz zapraszamy na nasze strony. Wcześniej możemy pomóc mu w realizacji tego wyjątkowego projektu. Możemy to zrobić TUTAJ. Zachęcamy!

red.

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce