Setny maraton Wojtka Machnika. 249 Challange w toku

 

Setny maraton Wojtka Machnika. 249 Challange w toku


Opublikowane w sob., 18/01/2020 - 15:58

„Warto mieć marzenia i warto żyć dla takich dni. Dzisiaj mój 100 maraton stał się faktem”

- napisał na swoim profilu Wojtek Machnik, po tym jak ukończył Ultra Trail Angkor w Kambodży. Był to jego setny, jubileuszowy maraton a zarazem 91 maraton w ramach jego globalnego wyzwania - 249 Challenge.

W ramach afrykańskiej imprezy odbywa się 5 biegów i marsz nordic walking. Wojtek ukończył 42-kilometrowy maraton.

W ramach 249 Challenge Wojciech zamierza pokonać maraton w każdym z 249 krajów i terytoriów. Na razie projekt nie jest jeszcze nawet w połowie, ale 5 tygodniach przerwy od startów, pasjonat łączenia podróży z bieganiem wrócił do realizacji zadania.

W zeszłym tygodniu przebiegł pierwszy maraton w tym roku na trasie filipińskiego Cebu Marathon. Swoje doświadczenia opisał tak:

„Łatwo nie było - start o 3 rano więc zupełnie nic nie spałem przed biegiem. Dodatkowo w życiu nie biegłem w takiej wilgotności - na początku 89%, później nawet 94%... i jeszcze mi został lekki kaszel z Polski. Biegałem w rożnych warunkach, ale sauna w Cebu przebiła wszystko”

Impreza w Kambodży, w której wzięło udział 1200 biegaczy z 44 krajów, jeszcze trwa. Na trasie nadal są ultramaratończycy z dystansów 128 km i 64 km Jednak Wojtek ma już nowy cel na horyzoncie: China Coast Marathon. Nie zakończył więc jeszcze biegania na ten weekend, a do końca maja, zamierza przebiec jeszcze 14 biegów na królewskim dystansie.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce