Siemianowice wybrały plażowanie zamiast Biegu Letniego? [ZDJĘCIA]

 

Siemianowice wybrały plażowanie zamiast Biegu Letniego? [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 28/06/2014 - 21:21

Ponad 300 osób wystartowało kilka tygodni temu w Biegu Wiosny, ale tylko 100 w dzisiejszym siemianowickim Biegu Lata, będącym jego kontynuacją. Frekwencja nas zaskoczyła, zwłaszcza, że Siemianowice lubią aktywnie spędzać czas. Sobota.

28 czerwca. Za oknami prawdziwe lato – bardzo wysoka temperatura i błękitne niebo, mogły spowodować, że mieszkańcy Siemianowic i okolic zmienili plany z biegowych na plażowe – na szczęście nie wszyscy. Ci najwytrwalsi postanowili pokonać trasę 5,5 km wokół malowniczego stawu Rzęsa.

Na starcie stanęli dziś biegacze, amatorzy Nordic Walking, dzieci i ci trochę starsi a także debiutanci. Pomimo żaru lejącego się z nieba, niektórzy bardzo szybko pokonali trasę. Pozostali, kolejno wbiegali na metę. Na wszystkich czekał słodki upominek w postaci czekolady.

Po biegu udało nam się porozmawiać z dyrektorem MOSiRu Janem Komanderem, który jak sam to określił, "jest przede wszystkim biegaczem". Rozmawialiśmy trakże na temat cyklu biegów, który rusza już w najbliższy wtorek – Maratonu na Raty. Szczegółach już wkrótce, ale już dziś wszystkich zapraszamy na pierwszą ratę maratonu. Start  1 lipca, godzina 17:30 w Parku Pszczelnik.

KK
 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce