Skierniewicki Bieg Leśnika z dodatkowym dystansem. Na życzenie biegaczy

 

Skierniewicki Bieg Leśnika z dodatkowym dystansem. Na życzenie biegaczy


Opublikowane w śr., 24/09/2014 - 16:21

W sobotę w Nadleśnictwie Skierniewice odbędzie się druga edycja Biegu Leśnika. Wciąż rywalziacja toczyć się będzie w pięknych okolicznościach przyrody i na zdrowym, miękkim podłozy, ale w porównaniu z ubiegłym rokiem dojdzie do kilku zmian w formule rywalizacji.

Najważniejszą zmianą jest dodanie do programu drugiego dystansu. W ubiegłym roku bieg odbywał się na trasie liczącej ok 3,5 km. Teraz będzie można pokonać także dłuższą trasę, liczącą 6,5 km.

– Już w ubiegłym roku w kwestii dystansu niektórzy czuli lekki niedosyt. Dla osób, które bardziej profesjonalnie podchodzą do biegania, stworzyliśmy więc drugi wariant. W tym roku mieliśmy też więcej środków na same nagrody, co sprzyjało decyzji o poszerzeniu rywalizacji. Mam więc nadzieję, że zwycięzcy będą zadowoleni – mówi Paweł Czech, organizator skierniewickiego biegu.

– Myśleliśmy też o elektronicznym pomiarze czasu, ale ponieważ jest to duży koszt, a impreza nie jest jeszcze masowa, bo limit wynosi 200 osób, uznaliśmy, że jeszcze teraz wydatkowanie tak dużych pieniedzy nie ma po prostu sensu – dodaje nasz rozmówca.

Trwające zapisy pokazują na wysokie zainteresowanie imprezą. Choć jeszcze nie rekordowe. – W ubiegłym roku wystartowało 106 osób, w tym 30 kobiet. Obecnie (środowe popołudnie – red.) mamy ponad 90 zgłoszeń. Liczymy, że będą kolejne, nawet w dniu biegu, bo jest taka możliwość. Dodatkowo kilka szkół chce wystartować w imprezie, więc frekwencja może być dobra – wskazuje organizator.

Trasa najkrótszego z biegów ma być podobna do ubiegłorocznej. – Start znajdować się może w tym samym miejscu co w zeszłym roku. Obie trasy - rekreacyjna i dłuższa - pokrywają się przez pierwsze 500 metrów. Później dłuższa trasa prowadzi w las i przebiega przez różne ciekawe miejsca, w tym rów. Reszta nich będzie niespodzianką, ale na pewno można stwierdzić, że dłuższa trasa jest bardziej urozmaicona – stwierdza Paweł Czech.

W ramach imprezy miejscowa straż pożarna przygotowała pokaz z udzielania pierwszej pomocy, co jest także nowością. Nie zabraknie także „branżowego podium” utworzonego z pni drzew. – W środę dzwoniłem do leśniczego i podium z wyrzynków sosnowych ma być gotowe na czas – zapewnia organizator imprezy.

Start i meta znajdować się będą na łuku ulic Fabrycznej i Stanisława Domarasiewicza. Tuż obok mieścić się będzie biuro zawodów, które będzie czynne od godziny 9:30. Początek biegu rekreacyjnego nastąpi o godzinie 11:00. Pół godziny później wystartuje bieg główny.

Impreza organizowana jest przy okazji obchodów 90-lecia Lasów Państwowych. Wszystkim leśnikom życzymy więc wszystkiego najlepszego!

Organizator

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

Mapa dojazdu

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce