Sky Master – nowość tylko dla najlepszych [WIDEO]


Opublikowane w czw., 21/03/2019 - 22:55

Tegoroczna seria Migu Run Skyrunner World Series zakończy się biegiem, w którym mają się spotkać najlepsi zawodnicy sezonu.

Chociaż bieg był zapowiadany już jesienią zeszłego roku, na szczegóły tej rywalizacji trzeba było poczekać kilka miesięcy. W pierwszej kolejności organizatorzy ogłosili tegoroczny kalendarz rywalizacji, który składa się z 15 biegów w 6 krajach. Pięć z tych biegów to nowości. Pierwsza odsłona cyklu odbędzie się w Japonii 21 kwietnia. Ostatni bieg serii to hiszpański Sky Pirineu, którego zwycięzcę poznamy 5 października. Na nazwisko mistrza sezonu poczekamy do 19 października.

Sky Master - bieg dla elity, to również nowość w serii. Teraz już wiadomo, że biegacze spotkają się w Limone. We Włoszech przebiegną 27-kilometrową trasą z 2600m przewyższeń. Na szlaku znajdzie się również wymagający odcinek techniczny, jak przystało na biegowe kumite.

Sam bieg jest już uczestnikom serii znany, ale pierwszy raz wprowadzono wyśrubowane zasady kwalifikacji do niego. Do udziału zostaną dopuszczeni jedynie zakwalifikowani zawodnicy. Wśród nich znajdą się zwycięzcy biegów serii narodowych i oczywiście zwycięzcy całego cyklu w danym kraju. We włoskim biegu będą również mogli wystartować:

  • Top 30 rankingu generalnego
  • Top 30 rankingu 52-tygodniowego
  • Top 10 serii Super Sky
  • Top 5 Sky Race

Udział w tym biegu dla mistrzów będzie miał przełożenie na ostateczną punktację i nagrody finansowe, które zamkną się pulą 75 tys. euro. Zdobywca i zdobywczyni pierwszego miejsca otrzymają po 10 tys. euro. To kolejna tak znacząca nagroda w biegach górskich.

Fanpage cyklu: TUTAJ

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce