Sky Tower Run ponownie w randze otwartych MP w towerrunningu


Opublikowane w pon., 17/02/2020 - 10:11

Ruszyły zapisy na Sky Tower Run. Start 24 maja, ponownie w randze Mistrzostw Polski w biegu po schodach. Nie zabraknie nowości.

49 pięter, 1142 schody – taki dystans, już 24 maja, pokonają biegacze startujący w Sky Tower Run. Każdego roku w spektakularnym biegu na szczyt wrocławskiego wieżowca bierze udział tysiące zdeterminowanych.

Dotychczas zawodnicy klasyfikowani byli w kilkunastu kategoriach, odpowiednich dla płci i wieku. Jednak już dziś wiadomo, że 7. edycja mistrzostw przyniesie nowości, pojawi się zupełnie nowa kategoria - Sky Tower Office, czyli opcja dedykowana pracownikom firm mających swoje biura w Sky Tower.

Dodajmy, że w ramach Sky Tower Run odbywają się także Mistrzostwa Polski Strażaków w biegu po schodach. Pożarnicy wyznaczoną trasę pokonywać będą m.in. w pełnym rynsztunku, na który składają się mundur, kask, maska gazowa oraz butla tlenowa.

Tegoroczna odsłona Mistrzostw Polski w biegu po schodach odbędzie się 24 maja o godz. 10:00. Zapisy online: TUTAJ 

Sky Tower to najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu (212 m) oraz wysokości do najwyżej położonego piętra. Całkowita powierzchnia obiektu, otwartego w marcu 2013, wynosi ok. 171 tys. metrów kwadratowych. Na 49. piętrze uruchomiono najwyższy punkt widokowy w Polsce.

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce