Śląscy biegacze pomogą małej Marysi w walce z glejakiem. Przyłącz się!


Opublikowane w śr., 06/11/2019 - 10:10

To wydarzenie jest wyjątkowe. Oto kilkoro gliwickich biegaczy postanowiło pomóc sześcioletniej dziewczynce chorej na glejaka. W krótkim czasie rozkręcili akcję, której rozmach przerósł wszelkie wyobrażenia. Przygotowali nie tylko bieg, ale zatroszczyli się o gorącą herbatę, jedzenie, medale, oprawę imprezy, atrakcyjne nagrody do rozlosowania i mnóstwo atrakcji, które będą czekały na zawodników. Limit uczestników właśnie wyczerpał się… po raz trzeci! Bieg charytatywny dla Marysi pod hasłem „Glejaku masz zakaz wjazdu!” odbędzie się 17 listopada w Gliwicach, w parku znanym uczestnikom Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Zaproszeni są biegacze i kijkarze.

Sześcioletnia Marysia Ziółkowska ma wspaniałych rodziców, brata Filipa, mnóstwo marzeń… i guza mózgu. Pilnie potrzeba pieniędzy na jej leczenie. Obojętne na tę dramatyczną sytuację nie pozostały dwie gliwickie biegaczki: - Kilka tygodni temu moja koleżanka Magda Ziółkowska wysłała do mnie i swoich znajomych dramatyczny email z informacją o Marysi. Poprosiła nas o wpłatę a ja udostępniłam zrzutkę na moim profilu i od razu dostałam wiadomość od Julity Drzewieckiej: „Viola, zróbmy dla niej bieg! – wspomina Viola Paul. Od razu zabrały się dzieła, wspierane przez członków grupy biegowej BP Running Team. – Nigdy wcześniej nie organizowałam biegu! Na szczęście ludzie chcą pomagać a ja nie boję się prosić. Bracia Pietrzak Car Detailing 360 obiecali pokryć wydatki druku plakatów, numerów startowych i innych drobiazgów, które musimy kupić. Dominika Dąbrowska z TrzyKąty zaoferowała, że zrobi medale na bieg główny. Trzy razy zmieniałam ich liczbę a ona cierpliwie odpowiadała: zrobimy! Emilka Kądziołka przygotuje medale dla dzieci.

Znaleźli się chętni do pomocy i fundatorzy nagród a do puli upominków do rozlosowania trafiły między innymi ręcznie robione torby, gadżety, karnety na masaż, wejściówki do klubu fitness, pakiety startowe na różne biegi, zestawy kosmetyków, domowe nalewki, zaproszenia na pizzę i lody, ale też takie perełki jak vouchery na sesję zdjęciową czy… wycieczkę zabytkowym Fiatem 126p.

- Ludzie zaczęli sami się do nas zgłaszać, że chcą pomóc – mówi organizatorka. – Tak jak gliwicka Tomata, która przygotuje poczęstunek po biegu, Ania Jaworska, która zaproponowała, że skrzyknie znajomych, żeby upiekli ciasta i sprzedamy je podczas biegu za symboliczne 2 zł a całość przekażemy na leczenie Marysi, Ewa Domaradzka, która nie tylko przekazała do wylosowania nalewki własnej roboty, ale też zaoferowała, że zrobi 100 l herbaty, Agata Juszczak-Wiśniewska, która przygotuje podziękowania dla darczyńców czy Ania Chęcińska, która zaproponowała, że postara się o nagłośnienie biegu w mediach. Takich osób było więcej, a najciekawsze jest to, że ja, ani Julita w większości nie znałyśmy ich wcześniej!

Pomaganie ma ogromną moc. W krótkim czasie udało się zebrać nie tylko chętnych do pomocy przy organizacji oraz sponsorów, ale też komplet biegaczy i kijkarzy. Limit miejsc wyczerpał się ekspresowo. Został zwiększony i w tej chwili na listach startowych jest 550 osób. – Mamy też ponad 60 dzieci zapisanych na bieg dla najmłodszych. Niestety, mimo, że chcielibyśmy przyjąć jak najwięcej osób na nasz bieg, mamy pewne ograniczenia. W dniu wydarzenia będzie jeszcze pula 50 miejsc, ale numery startowe będą wypisanie ręcznie a biegacze otrzymają medale z innego biegu, które dostaliśmy na ten cel od jego organizatorów – wyjaśnia Viola Paul. - Wiemy, że nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w Biegu dla Marysi, ale można pomóc w różny sposób. Marysia, jako podopieczna Fundacji Iskierka posiada swoje indywidualne konto, na które można przekazać dowolną kwotę na jej leczenie. Można też wesprzeć zrzutkę, przekazać 1% podatku albo po prostu przyjść na bieg i wrzucić coś do puszki.

Fundacja ISKIERKA: Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2, ING Bank Śląski nr konta: 69 1050 0099 6781 1000 1000 0898

Strona zrzutki: TUTAJ https://zrzutka.pl/3btu4x

Można także przekazać swój 1% podatku: 1% KRS 0000248546, cel szczegółowy: „Maria Ziółkowska”

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce