Słynna seria biegów ulicznych organizuje… ultramaraton!


Opublikowane w wt., 18/06/2019 - 12:54

W zdecydowanej większości biegi ultra kojarzą się z ucieczką od codzienności i obcowaniem z naturą. Ta impreza będzie będzie jednak zupełnie inna. Jesienią w stolicy Wielkiej Brytanii odbyć ma się Ultra Londyn. Za organizuję odpowiedzialna jest duża i znana firma, przygotowująca popularną serię biegów ulicznych i przełajowych The Great Run. Czy będzie to kolejny hit biegowego kalendarza?

Uczestnicy Ultra Londyn będą mieli do pokonania 55-kilometrową trasę biegową oraz 27-kilometrową trasę marszową. Obie zostaną wyznaczone w południowej części miasta, w okolicach Tamizy. Londyńscy „ultrasi” - co skądinąd może niebezpiecznie się kojarzyć, z uwagi na dużą liczbę klubów piłkarskich w brytyjskiej stolicy - wyruszą z Woolwich, a zafiniszują w Richmond.

Na biegaczy czekać ma mieszanka różnego rodzaju nawierzchni. Będzie trochę luźnej nawierzchni, parkowych alejek i nieużywanych linii kolejowych (czyżby inspiracja Biegiem Rzeźnika?). Wszystko po to, by dostarczyć uczestnikom jak najwięcej doznań i wycisnąć z nich ostatnie poty.

Dyrektor rozwoju The Great Run Andy Graffin powiedział w jednym z wywiadów, że cieszy się z możliwości spróbowania „czegoś nowego” w rozwijającej się dziedzinie biegów, jaką są biegu ultradystansowe. Jego zdaniem wiele londyńskich atrakcji jest znanych na całym świecie, ale już np. Capital Ring czyli spacerowa trasa okrążająca Londyn, podzielona na 15 sekcji i licząca dokładnie 126 km, jest mało popularna. Dlatego ma nadzieję, że nowe wydarzenie spełni oczekiwania uczestników. Przy okazji startu będą mogli też podziwiać liczne zabytki.

Trasa biegu prowadzi ma tylko fragmentem wspomnianego Capital Ring. W przyszłym roku organizują planują, że bieg obejmie już całą pętlę prowadzącą z Woolwich do Becton District Park. Miejsca na tym dystansie będą ograniczone.

The Great Run stoi za organizacją za jednego z największych półmaratonów na świecie – The Great North Run, który w zeszłym roku ukończyło ponad 54 tys osób! Równie popularny jest The Great Manchester Run na 10 km, który w minionym sezonie ukończyło ponad 41 tys. osób! Jaka frekwencja czeka Ultra Londyn? Przekonamy się jesienią.

Premierowa edycja Ultra Londyn odbędzie się 5 października 2019 roku. Niebawem ruszą zapisy do imprezy.

Więcej informacji na stronie www.ultralondon.co.uk.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce