Sofia Ennaoui wicemistrzynią Europy w przełajach! Dominika Nowakowska w drugiej dziesiątce

Opublikowane w ndz., 08/12/2013 - 11:31

Na trwających właśnie ME w Biegach w Belgradzie reprezentantka Polski uległa jedynie Emelii Goreckiej z Wielkiej Brytanii. Do złota zabrakło tylko 10 sekund.

Sofia Ennaoui to jeden z największych talentów polskich biegów w ostatnich lat. Zawodniczka LKS Lubusz Słubice, podopieczna Wojciecha Szymaniaka trenuje od czterech lat, ale już odnosi sukcesy. Jest wicemistrzynią Europy juniorek z Rieti na 1500m i 26. zawodniczką Mistrzostw Świata w Biegach Przełajowych z Bydgoszczy. W tegorocznych tabelach europejskich urodzona w Maroku 18-latka zajmuje pierwsze miejsce na 1500m, trzecie - na 3000m i czwarte – na 800m.

77. KONIECZEK Alicja – POL - 14:47

Drużynowo nasze juniorki zajęły 5. miejsce. Zwyciężyły Brytyjki, przed Szwedkami i Niemkami.

Drugą medalową szansą Polaków w belgradzkich mistrzostwach była Dominika Nowakowska. W biegu seniorek nasza zawodniczka zajęła 20. lokatę.