Sopot polską stolicą biegów przeszkodowych!

 

Sopot polską stolicą biegów przeszkodowych!


Opublikowane w ndz., 12/04/2015 - 08:38

W sobotę na sopockim Hipodromie odbył się ekstremalny bieg z przeszkodami, który ukończyło 1763 zawodników, co oznacza, że padł rekord frekwencji na zawodach tego typu w Polsce!

Sobotni Runmageddon w Sopocie został rozegrany w formule Rekrut na 6 kilometrowej trasie, na której umieszczono ponad 30 przeszkód. Uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się m.in. z wysokimi na 3 metry ścianami, zasiekami, pionowymi oraz skośnymi siatkami. Biegacze przenosili ciężary i ciągnęli betonowe bloczki i worki z piaskiem, a także skakali przez płomienie.

Atrakcją trasy kwietniowej edycji sopockiego Runmageddonu były przeszkody o intrygująco brzmiących nazwach - „Czarna Wdowa”, która przyjęła postać pajęczyny z lin oraz „Trumna”, czyli tunel przykryty czarną folią, w którym czołgali się zawodnicy. Prawdziwą furorę zrobili Wikingowie Gdańsk, drużyna futbolu amerykańskiego, której członkowie przez kilka godzin z wielkim zaangażowaniem ścierali się z każdym, kto próbował dotrzeć do mety.

Do Sopotu na Runmageddon przyjechali fani biegów ekstremalnych z całej Polski. Najliczniej reprezentowani byli gospodarze z Pomorza, ale na liście startowej nie brakowało zawodników z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Wrocławia czy Torunia. Ponad połowa uczestników wystartowała w drużynach. Blisko 30 procent uczestników Runmageddonu Rektut stanowiły kobiety. Najstarszy zawodnik miał 61 lat!

Najszybciej z trasą 6 km i ponad 30 przeszkodami poradził sobie Grzegorz Szczechla, który dotarł do mety w równo 35 minut. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Wieczorek z czasem 45:22. Komplet wyników – jeszcze nieoficjalnych – znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Z Runmageddonem, tyle że w wersji Mini zmierzyło się również blisko 100 dzieciaków, którzy pokonywali specjalnie przygotowany dla nich to przeszkód. W sumie w zawodach wzięło udział ponad dwa razy więcej zawodników, niż we wrześniowym Runmageddonie Classic, który we wrześniu odbył się na sopockim Hipodromie (wówczas 815 osób na mecie).

– Zainteresowanie tegoroczną edycją zawdzięczamy m.in. sukcesowi ubiegłorocznej, wrześniowej edycji Runmageddonu w Sopocie oraz naszej konsekwencji w budowaniu najbardziej wymagających torów przeszkód, których pokonanie dostarcza wielu niesamowitych emocji. Gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim, którzy zdecydowali się dzisiaj zmierzyć z własnymi słabościami – powiedział Jaro Bieniecki, prezes Runmageddonu.

To dopiero początek!

Runmageddon Rekrut w Sopocie to druga tegoroczna impreza w cyklu. Sezon ekstremalnego biegania w Polsce rozpoczął się wraz z Zimowym Runmageddonem, który odbył się 14 lutego na Torze Służewiec w Warszawie.

Imprezy Runmageddonu w 2015 roku rozgrywane są pod nazwą Liga Runmageddonu. Cykl składa się z jedenastu edycji zróżnicowanych poziomem trudności i typem trasy. Ostatnim biegiem, podsumowującym cały rok zmagań, będzie Finał Runmageddonu. Będą w nim mogli wystąpić wyłącznie zawodnicy, którzy we wcześniejszych edycjach zdobyli co najmniej 5 punktów. Na koniec roku najtwardszego zawodnika i zawodniczkę wyłoni Finał Runmageddonu. Organizatorzy szacują, że we wszystkich edycjach zawodów w 2015 roku weźmie udział ponad 15 000 osób.

Następne zawody z cyklu Runmageddon, również w formule Rekrut, odbędą się 9 maja na Torze Służewiec w Warszawie. Zapisy na ten i inne biegi cyklu trwają na stronie www.runmageddon.pl

mat. pras. / red.

fot. BikeLife.pl / Ola Bulanowska

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce