Sporo chętnych do biegania we Wrocławiu

 

Sporo chętnych do biegania we Wrocławiu


Opublikowane w czw., 10/04/2014 - 11:38

Sztandarowe wrocławskie biegi cieszą się ogromną popularnością wśród biegaczy z miasta i regionu. Jak informuje organizator, do 32. Wrocław Maratonu zgłosiło się już ponad 1400 osób, zaś do 2. Nocnego Wrocław Półmaratonu blisko 2200 biegaczy. Imponuje też liczba biegaczy, którzy przygotowują się w oficjalnych treningach do obu imprez.

– Bardzo nas cieszy tak duże zainteresowanie naszymi biegami. To dodatkowy motywator do pracy. A muszę podkreślić, że moja ekipa pracuje bardzo solidnie – mówi Marek Danielak, szef wrocławskiego półmaratonu i maratonu.

Przypomnijmy, że 2. Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 14 czerwca. Zawodnicy wystartują z wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego punktualnie o godz. 21.00. Dokładnie trzy miesiące później, czyli 14 września o godz. 9.00 z Olimpijskiego wybiegnie na wrocławskie ulice 32. Wrocław Maraton.

Zgłoszenia udziału w biegach przyjmowane są tylko drogą elektroniczną poprzez formularz, który znajduje się na stronie internetowej maratonu www.wroclawmaraton.pl oraz półmaratonu www.pol.wroclawmaraton.pl.

Wpisowe na półmaraton w pierwszym terminie (do 22 kwietnia) dla Dolnoślązaków wynosi 40 zł, dla pozostałych zawodników - 50 zł. Natomiast opłata startowa w maratonie w pierwszym terminie (do 31 maja) dla Dolnoślązaków to 60 zł, dla pozostałych zawodników - 80 zł. Z kolei ci, którzy zadeklarują udział w obu biegach będą musieli wyłożyć 90 zł (opłata do 31 maja). Seniorzy (60 lat i więcej) za pakiet startowy płacą tylko 1 zł.

Coraz więcej zwolenników zdobywa też akcja „I Ty możesz zostać maratończykiem”. Do programu zgłosiło się ponad 300 osób i wciąż można dołączyć do drużyny ITMZM. Kolejny trening grupy już w niedzielę, 13 kwietnia, o godz. 9.00 na pergoli Stadionu Olimpijskiego. Szczegółowe informacje na temat akcji dostępne są na stronie www.calywroclawbiega.pl.

Mat. pras. / red.

Fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce