Sportowo i turystycznie - Festiwal Biegu Rzeźnika już za chwilę w Bieszczadach

 

Sportowo i turystycznie - Festiwal Biegu Rzeźnika już za chwilę w Bieszczadach


Opublikowane w śr., 12/05/2021 - 13:45

Sportowo i turystycznie - Festiwal Biegu Rzeźnika już za chwilę w Bieszczadach.

Co roku w długi czerwcowy weekend Fundacja Bieg Rzeźnika zaprasza w Bieszczady. Tym razem VII Festiwal Biegu Rzeźnika to aż 2 czerwcowe weekendy, dziewięć dni biegania!

VII Festiwal Biegu Rzeźnika rozpocznie się w piątek  28 maja 2021 i potrwa do soboty 5 czerwca.  Festiwal to nie tylko legendarny Bieg Rzeźnika ale również 4 inne biegi na dystansach od 10 do ponad 100 kilometrów. Dla jednych to sportowa rywalizacja, dla większości - biegowa turystyka.

Tegoroczny Festiwal odbędzie się w formule wielodniowej, łączącej swobodę biegania, która spodobała się zawodnikom w ubiegłorocznej edycji, z formułą sportową (wspólne starty). Starty biegów rozłożymy na dziewięć dni. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy wystartuje w dogodnym dla siebie momencie a na starcie unikniemy tłumów - mówi Mirosław Bieniecki, Dyrektor VII Festiwalu Biegu Rzeźnika. Ta Formuła wymaga większego zaangażowania organizatorskiego, ale daje szansę na bardziej elastyczne, swobodne podziwianie bieszczadzkich szlaków. 

Jak będzie wyglądał Festiwal Biegu Rzeźnika w tym roku?

Każdy bieg będzie startował w innych godzinach. Klasyczny Rzeźnik i Rzeźnik Ultra wystartują najwcześniej. Będzie duży punkt żywieniowy i przepak w Cisnej oraz woda na wybranych miejscach na trasie. Rzeźnik Sky wróci na prawdziwie górską trasę a Rzeźniczek na start z Żubraczego, gdzie dowiezie Was Bieszczadzka Kolejka Leśna. Biegiem, w którym wystartować będzie można codziennie, praktycznie o dowolnej porze będzie Dycha na Jeleni Skok. 

 

Sportowa rywalizacja planowana jest na wszystkich trasach jednak z dość liberalnymi limitami czasowymi na ich pokonanie. Jest to więc doskonałą szansa dla każdego, kto w tym covidowym czasie stracił motywację do biegania, aby mimo braku regularnych treningów przebiec wybrany dystans. 

Nowości na Festiwalu: Mały i Wielki Szlem

Szlemy to konkurencje specjalne.

Funkcjonowały już mniej lub bardziej formalnie w poprzednich latach. W tym roku organizatorzy postanowili wykorzystać możliwości jakie daje przedłużony Festiwal i stworzyli dwa szlemowskie wyzwania: Mały Szlem, do którego wlicza się Dycha na Jeleni Skok, Rzeźniczek oraz Rzeźnik SKY oraz Wielki Szlem, w którym oprócz tych trzech biegów jest jeszcze Rzeźnik Ultra.

W obu Szlemach charakterystycznymi  statuetkami z dzikami nagrodzeni zostaną wszyscy, którzy je ukończą.

Bieg Rzeźnika bez losowania

Przedłużona, wielodniowa Formuła biegu pozwala na start większej liczby chętnych, więc zrezygnowaliśmy w tym roku z losowania. Z drugiej strony mniej liczne starty to powrót do korzeni polskiego ultra - więcej samodzielności na trasie i szansa na lepsze dopieszczenie przez organizatorów.

Bieg Rzeźnik odbywa się oczywiście w klasycznej formule biegu parami. Starty odbywają się także klasycznie - o wschodzie Słońca. Tylko miejsce startu i część trasy dostosowaliśmy do specyficznych wymagań wielodniowego festiwalu, wiec pierwsze kilkanaście kilometrów jest inne, chyba nieco trudniejsze. Za to limit czasu jest większy.   

 

Zapisy na Festiwal Biegu Rzeźnika są otwarte stronie organizatora:

www.biegrzeznika.pl

 

Biegi na VII Festiwalu Biegu Rzeźnika:

  • Bieg Rzeźnika (w parach): dystans: około 83 km
  • Bieg Rzeźnika Hardcore (w parach): dystans: Bieg Rzeźnika ok. 83 km PLUS ok. 25 km
  • Bieg Rzeźnika Ultra: dystans około 108 km
  • Bieg Rzeźnika SKY: dystans: około 48 km
  • Rzeźniczek: dystans: około 28 km
  • Dycha na Jeleni Skok: dystans: około 11 km
  • Mały Szlem Rzeźnicki: dystans: około 87 km
  • Wielki Szlem Rzeźnicki: dystans: około 195 km

-- materiał prasowy

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce