Starosta gorlicki przyznał stypendia sportowe także dla biegaczy

 

Starosta gorlicki przyznał stypendia sportowe także dla biegaczy


Opublikowane w wt., 19/01/2021 - 16:03

W siedzibie starostwa powiatowego w Gorlicach odbyła się bardzo miła uroczystość wręczenia stypendium sportowych dla najlepszych sportowców pochodzących z powiatu gorlickiego.

- Było mi bardzo miło wręczyć stypendia dla młodych i utalentowanych sportowców, którzy rozsławiają nasz powiat. W tym roku otrzymali je piłkarka Wiktoria Dudka z UKS Trójka Staszkówka - Jelna, biegaczka narciarska Daria Szkurat z KS Chochołów, lekkoatleta Michał Zieleń z ULKS Technik Trzcinica oraz dwóch przedstawicieli sportów walki Daniel Szczygieł i Oskar Cionek z Gorlickiego Klubu Sportów Walki – mówi Maria Gubała starosta gorlicki.

Prezentacja stypendystów powiatu gorlickiego:

Daria Szkurat - zawodniczka Klubu Sportowego Chochołów, uprawia biegi narciarskie. Osiągnięcia: II miejsce - Mistrzostwa Polski Młodzików, biegi narciarskie styl dowolny na dystansie 5 km, II miejsce - Mistrzostwa Polski Młodzików, biegi narciarskie styl klasyczny na dystansie 3 km, V miejsce – Zawody FIS biegi narciarskie stylem dowolnym na dystansie 5 km, Santa Caterina (Włochy). Daria jest w rezerwach młodzieżowej kadry Polski.

Wiktoria Dudka - piłkarka Uczniowskiego Klubu Sportowego Trójka Staszkówka Jelna. Osiągnięcia: I miejsce - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu U-16 w piłce nożnej kobiet, I miejsce Finał krajowy turnieju LZS „Piłkarska kadra czeka” w piłce nożnej kobiet.

Michał Zieleń – wychowanek UKS Kobylanka, zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Technik Trzcinica, uprawia biegi. Osiągnięcia  II miejsce - Mistrzostwa Polski Juniorów w biegu na 2000 m z przeszkodami. W ubiegłym roku trafił do młodzieżowej kadry Polski. Jako reprezentant kadry narodowej juniorów brał udział w biegu na 2000 m z przeszkodami podczas meczu Polska – Czechy w Karpaczu.

Oskar Cionek - zawodnik Stowarzyszenia Gorlicki Klub Sportów Walki. Uprawia kickboxing. Osiągnięcia: I miejsce - Mistrzostwa Polski w Kickboxingu, w Low Kick Juniorów Młodszych w kategorii  wagowej do  60 kg,

Daniel Szczygieł - zawodnik Stowarzyszenia Gorlicki Klub Sportów Walki. Uprawia kickboxing. Osiągnięcia: III miejsce – Mistrzostwa Polski w Kickboxingu, w Low Kick Juniorów Młodszych w kategorii  wagowej do 57 kg, 

- To bardzo miło, że już po raz drugi otrzymuję stypendium od starosty gorlickiego. Niestety nie mogłem go odebrać osobiście. W moim imieniu decyzję odebrała moja siostra. Na pewno przyda się do rzeczy sportowych, ale też część pieniędzy odkładam na studia – powiedział nam Michał Zieleń.

Nam jest szczególnie miło, że co roku wśród stypendystów znajdują się przedstawiciele środowiska biegowego. W poprzednich latach dwukrotnie stypendium otrzymywał, reprezentant Polski w LA Szymon Kulka. Wyróżnienia i stypendia otrzymywali także młoda i utalentowana biegaczka z ULKS Lipinki Emilia Michalik, biegaczka narciarska Daria Szkurat z Bartnego i biegacz Michał Zieleń z Kobylanki z ULKS Technik Trzcinica.

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce