Start 6. Ultramaratonu Zielonogórski Nowe Granice zagrożony. „Obszar skażony”


Opublikowane w wt., 03/12/2019 - 11:24

Wojewoda Lubuski zdecydował, że Zielona Góra została objęta strefą czerwoną, tj. obszarem skażonym ASF - afrykańskim pomorem świń u dzików. Wprowadzono zakaz wstępu do lasu na powiatu zielonogórskiego, czyli też na trasę biegu.

Ultramaraton Zielonogórski Nowe Granice zaplanowano na 29 lutego 2020. Trasa o długości 103 km (lub 56 km) wiedzie głównie ścieżkami leśnymi dookoła Zielonej Góry. Z powodu zakazu wstepu do lasu termin biegu stanął jednak pod znakiem zapytania.

Wszystko zaczęło się od zdiagnozowania wystąpienia Afrykańskiego Pomoru Świń u dzika pod Wschową w połowie listopada. Wtedy wojewoda lubuski rozporządzeniem wyznaczył obszar skażony o 5 kilometrowym promieniu obejmujący częściowo powiaty wschowski i nowosolski. 30 listopada rozszerzono ten obszar i teraz obejmuje 24 gminy w regionie, w tym Zieloną Gorę i cały powiat.

„Nie wiemy, kiedy zakaz ten zostanie zniesiony (z pewnością potrwa to kilka tygodni), ale jest wciąż duża szansa, że termin zawodów 29.02.2020 nie jest zagrożony” – mają nadzieję organizatorzy ultramaratonu i zapewniają, że zawody nie zostaną odwołane. „Jeżeli z końcem stycznia (początkiem lutego) 2020 r. wciąż będzie obowiązywał zakaz, będziemy zmuszeni przełożyć zawody na późniejszy termin (nie przewidujemy odwołania zawodów), lecz na ten moment nie ma podstaw. by podejmować już takie kroki.

AK/ fot. facebook Ultramaratonu Zielonogórskiego Nowe Granice


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce