Startuje GP Gdyni. Czekają unikalne medale i... auto!

 

Startuje GP Gdyni. Czekają unikalne medale i... auto!


Opublikowane w pon., 02/02/2015 - 14:43

To będzie największa impreza biegowa w Polsce o tej porze roku. 21 lutego ze skweru Kościuszki w Gdyni może wystartować nawet 5 000 osób. Zawody są zorganizowane z okazji 89. urodzin miasta. Zapisy elektroniczne przyjmowane są jeszcze przez tydzień.

Bieg Urodzinowy zainauguruje tegoroczna odsłonę cyklu Grand Prix Gdyni. W ramach tego wydarzenia odbędą się jeszcze: Bieg Europejski, Nocny Bieg Świętojański i Bieg Niepodległości. Warto wystartować we wszystkich zawodach, choćby ze względu na niepowtarzalne medale, które dostaną uczestnicy na mecie kolejnych biegów. Z pozoru medale wyglądają niepozornie, ale po złożeniu ich w całość stworzą ciekawą figurkę podium wraz z trzema uczestnikami.

Organizatorzy chcą zachęcić biegaczy do regularnych startów również w inny sposób. Ci którzy wezmą udział w przynajmniej trzech biegach całego cyklu (i wymyślą ciekawe hasło reklamowe), będą mogli wygrać nową Hondę Jazz!

Podczas tegorocznej edycji zawodów organizatorzy wprowadzili też kilka zmian. – Wszystkie biegi GPX Gdyni 2015 odbędą się na zmodyfikowanej trasie – mówi Piotr Suchenia z Gdyńskiego Centrum Sportu, pomorski Ambasador Festiwalu Biegowego. – Dzięki temu możemy wprowadzić start falowy i usprawnić przepływ biegaczy w początkowych jej fragmentach.

Nowa trasa wiedzie ulicami Waszyngtona, Wendy, Polską, następnie Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, ponownie Wendy i wzdłuż Placu Kaszubskiego aż do Świętojańskiej. Dalsza część pozostaje bez zmian – ze Świętojańskiej biegacze zakręcają w Piłsudskiego, a następnie Bulwarem Nadmorskim wracają na Skwer Kościuszki.

Organizatorzy pomyśleli też o tym, by ukrócić anarchię na początku imprezy. Często biegacze legitymujący się słabymi czasami przechodzą do stref gdzie ścigają się mocniejsi zawodnicy. – Będziemy z tym walczyć – mówi Suchenia. – Każdy kto wystartuje z nieswojego sektora może się spodziewać tego, że do jego oficjalnego czasu doliczymy pięć minut kary.

Oprócz biegu głównego na 10 km w ramach urodzinowej imprezy zorganizowane zostaną inne wydarzenia. Podobnie jak w latach ubiegłych wszystkie biegi cyklu GPX Gdyni poprzedzone zostaną marszami nordic walking. Nowością będzie natomiast Bieg Malucha, czyli impreza dla młodych adeptów królowej sportu i ich rodziców. Dzieci w wieku przedszkolnych będą miały do przebiegnięcia dystans 180 metrów wzdłuż Skweru Kościuszki.

Bieg Urodzinowy w naszym KALENDARZU IMPREZ

Bieg Europejski w naszym KALENDARZU IMPREZ (zaliczany do Ligi Festiwalu Biegów)

Nocny Bieg Świętojański w naszym KALENDARZU IMPREZ

Bieg Niepodległości w naszym KALENDARZU IMPREZ

MGEL

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce