Startuje Grand Prix Żoliborza. 15 km w programie

 

Startuje Grand Prix Żoliborza. 15 km w programie


Opublikowane w śr., 26/03/2014 - 12:50

W poniedziałek 31 marca rozpoczną się zapisy do Grand Prix Żoliborza. Zawody przeszły kilka zmian.

Do tej pory uczestnicy zmagali się w trzech etapach po 10 km. Teraz łączny dystans został rozbity na etapy po 5, 10 i 15 km. Imprezy zostały też przeniesione z weekendów na środy. Pierwszy bieg wystartuje pod koniec kwietnia.

Pomysł na zmianę formuły zawodów powstał po konsultacjach z uczestnikami Grand Prix Żoliborza.

– Przeprowadziliśmy małą sondę z biegaczami. Okazało się, że brak jest imprez na 15 km, a chętnych do zmierzenia się z takim dystansem nie brakuje. To nie jest jeszcze półmaraton, ale coś więcej niż 10 km. Zdecydowaliśmy się postawić na różne dystanse, ale zachować łączny kilometraż cyklu – tłumaczy w rozmowie z naszym serwisem Sylwester Karczewski, prezes Entre.pl Team, organizator Grand Prix Żoliborza.

Kolejnym argumentem, który pomógł w zmianie dystansów, były prace remontowe na Żoliborzu.

– W okolicy Kępy Potockiej budowane są wiadukty i to bardzo utrudnia wytyczenie pełnej 10-kilometrowej trasy. Dlatego tam planujemy tylko 5 km, ale za to bardzo przełajowe 5 km. Nie będzie to trasa wytyczona po ścieżkach, a trawie i wałach. Będzie dużo podbiegów i zbiegów. Zapowiada się ciekawie – wyjaśnia nasz rozmówca.  

– W Cytadeli z kolei remont prowadzony jest w środku obiektu. Dlatego skierujemy się podbiegiem pod Bramę Straceń. Ten bieg również będzie miał charakter przełajowy, choć nie unikniemy chodników. Rywalizację w cyklu zwieńczy  „Bieg brzegiem Wisły”, czyli na terenie Spójni. Tam również dużo się dzieje, bo są przebudowane ścieżki rowerowe i chodniki – wylicza Sylwester Karczewski. Dodaje, że remonty mogą spowodować kłopoty, ale z drugiej strony wprowadzą świeżość do cyklu. – To będą fajne przełaje – zachęca.

Limit miejsc startowych do każdego biegu wynosić będzie 300 osób. – Niestety nie zmieścimy więcej biegaczy na trasach – wskazuje Sylwester Karczewski.

W tym roku imprezy żoliborskiego GP zostaną przeniesione z weekendów na środy, choć nie jest to nowość dla imprezy. W środku tygodnia Grand Prix było już rozgrywane m.in. w 2010 roku. Zmiana terminów to ukłon w stronę biegów szkolnych, które organizatorzy chcieliby rozwijać.

– Chcemy mocniej zaangażować się w biegi szkolne. W weekendy jest już tak dużo biegów, że postanowiliśmy powrócić do formuły ze środkiem tygodnia. Dostawaliśmy wiele sygnałów od nauczycieli, że niechętnie przychodzą w swoje dni wolne z uczniami. Zależy nam, żeby szkoły, szczególnie żoliborskie, brały czynny udział w imprezie. Jest kilka placówek, które czynnie uczestniczą w cyklu, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. Chcielibyśmy to  podtrzymać i zachęcić kolejne do biegania z nami – wyjaśnia organizator.       

Biuro zawodów (dla szkół) otwarte będzie już o godzinie 14.:00 Pierwsze biegi startować będą  o godzinie 15:00. Start biegu głównego planowany jest na godzinę 18:30. Po każdym biegu uczestnicy otrzymają okolicznościowy medal, posiłek oraz napój. Na koniec cyklu powstanie klasyfikacja generalna i wiekowa a o miejscach decydować będą zsumowane czasy.

W poprzedniej edycji Grand Prix Żoliborza zwyciężyli Joanna Romaniuk, przed Agnieszką Żuraniewską i Katarzyną Tomczuk Kuzką, oraz Bartosz Olszewski, przed Sebastianem Polakiem i Michałem Żurawskim.

Harmonogram Grand Prix Żoliborza 2014

23 kwietnia - Park Kępa Potocka - 5 km

14 maja - Cytadela Warszawska – 10 km

18 czerwca - KS Spójnia – 15 km

Organizator:

http://www.gpzoliborza.pl

Regulamin biegu głównego:

http://www.gpzoliborza.pl/regulamin-biegu-na-10-km

Regulaminy biegów dla młodzieży szkolnej:

http://www.gpzoliborza.pl/regulamin-biegow-dla-mlodziezy-szkolnej/

Zapisy:

http://www.gpzoliborza.pl/zapisy/

Opłaty startowe:  

30 zł ( do 18 kwietnia, 9 maja, 13 czerwca )

40 zł w dniu zawodów

 

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce