Statuetka Laureusa może trafić do biegacza. Głosowanie trwa


Opublikowane w pon., 13/01/2020 - 09:21

17 lutego w Berlinie po raz dwudziesty zostaną rozdaną rozdane Laureusy, prestiżowe w świecie sportowym nagrody. W kategorii Sportowy Moment głosowanie już się rozpoczęło, jednak tym razem kibice na całym świecie, głosują na momenty z ostatnich dwudziestu lat.

Głosowanie przebiegnie w trzech turach. W pierwszej, do wyboru jest 20 wydarzeń. Wśród nich znalazł się również jeden biegowy wyczyn: 196 maratonów w 196 krajach, czyli maraton w każdym uznawanym przez ONZ kraju.

Takiego wyzwania na początku 2018 r. podjął się Nick Butter.

Brytyjczyka zainspirowało spotkanie z Kevinem Webberem na trasie Maratonu Piasków. Webber już wtedy wiedział, że ma raka prostaty. Lekarze dawali mu 2 lata życia, on jednak nie zrezygnował w udziału w ultramaratonach. Na jego stronie internetowej został umieszczony licznik czasu życia od momentu, w którym zgodnie z lekarską diagnozą nie powinien już żyć. Licznik wskazuje, że zyskał już 3 lata więcej.

Butter pod wrażeniem tej historii, ruszył na trasę własnego wyzwania. Przez 675 dni przemierzał świat i zbierał fundusze na walkę z rakiem prostaty. W międzyczasie został potrącony przez samochód, musiał wracać do Anglii z problemami stomatologicznymi, pogryzł go pies, strzelano do niego, biegał z zatruciami pokarmowymi, walczył z infekcją nerki.

Butler pobiegł maraton w krajach, w których toczy się wojna i tych, które niechętnie przyjmują turystów. Mimo niezliczonych przygód po drodze, dopiął swego. Został pierwszą i na razie jedyną osobą, która ukończyła maraton w 196 krajach. Linię mety ostatniego maratonu przekraczał razem z Webberem.

TUTAJ można oddawać swoje głosy na to wydarzenie. Głosowanie jest obecnie w pierwszej fazie. Za 9 dni lista sportowych momentów skurczy się do 10, a następnie do 5.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce