Stęszewo znów pobiegnie przełajowo. „Warto współpracować”

 

Stęszewo znów pobiegnie przełajowo. „Warto współpracować”


Opublikowane w wt., 11/03/2014 - 12:29

Tych Wielkopolan, którzy mają już dość udeptywania asfaltu i duszenia się w spalinach, powinna zainteresować propozycja stęszewskich animatorów dyscypliny. Kilka dni temu wystartowały zapisy do 4. Biegu Przełajowego w tej miejscowości, który odbędzie się 21 czerwca. Organizatorzy kuszą 10-kilometrową trasą z ładnymi widokami, mięciutkim podłożem i niskim wpisowym.

Impreza w Stęszewie przeszła w ubiegłym roku reaktywację po trzyletniej przerwie. – Kilka osób znajomych z gminy wspominało mi przez dłuższy czas, że taki bieg był tu organizowany, ale jego koordynator wycofał się z życia gminy. Ponieważ prowadzę grupę biegową zaproponowałem, że mógłbym przejąć za wody – wspomina Tomasz Makowski, nowy organizator stęszewskiej dychy crossowej.

Jak powiedział, tak zrobił. I to jak! Nad jeziorem Lipno pobiegło 304 zawodników. – W pierwszych edycjach startowało 60-90 osób. Po ubiegłorocznym starcie władze gminy były bardzo zadowolone z całokształtu imprezy i uznały, że warto współpracować, bo mamy naprawdę piękne tereny do biegania – opisuje nasz rozmówca.

Co w czwartek edycji stęszewskiego biegu? Pierwsza zmiana to wysokość wpisowego, a dokładniej jego obniżenie z 40 na 20 zł.

– Koszty biegu mamy porównywalne do ubiegłego roku. W poprzedniej edycji w pakiecie była koszulka, teraz, po rozmowach z biegaczami, postanowiliśmy z nich zrezygnować. Ale nie dlatego, że się nie podobały, bo miały dobre opinie, ale dlatego, że otrzymuje się je niemal na każdych zwodach i potem tylko zalegają w szafach. Lepiej więc z nich zrezygnować i nieć niższe wpisowe. Może dzięki temu więcej osób z gminy będzie mogło pozwolić sobie na start. Imprez za 20 czy 30 zł jest już niewiele – mówi Tomasz Makowski. Podkreśla, że jeśli tylko uda się pozyskać sponsora dla imprezy, to w pakietach startowych znajdą się „fajniejsze gadżety”.

Dlaczego warto pobiec w Stęszewie?

– Bieg przełajowy latem to dobra odskocznia od biegu ulicznego. Oczywiście, dużo przełajów jest rozgrywanych jesienią i wczesną wiosną, bo pomagają „naładować akumulatory” przed wiosną i latem. Ale nie wszyscy wtedy biegają i szykują formę. Są osoby, które wiosną dopiero zaczynają biegać. Przez trzy miesiące są w stanie przygotować się do biegu na 10 km. Natomiast osoby, które nie są aż tak „wkręcone” w bieganie, nie czerpią przyjemności z rywalizacji w jesiennej chlapie – wskazuje Tomasz Makowski.

Start i meta imprezy znajdować się będą przy plaży jeziora Lipno. Biurem zawodów będzie jedna z sal w Szkole Podstawowa przy ul. Poznańskiej 25. Zawodnicy będą mieli do pokonania jedno okrążenie dobrze znanej sobie trasy, wiodącej urokliwymi ścieżkami Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Limit uczestników imprezy organizator ustalił na poziomie wynosi 500 osób. Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane są do 15 czerwca oraz w dniu biegu – jeśli będą wolne miejsca. Do startu zachęca szczególnie członków i sympatyków grupy biegowej Night Runners – dla nich impreza będzie miała rangę Mistrzostwa Polski Night Runners na dystansie 10 km.

Organizator:

http://bieg.steszew.pl

Regulamin:

http://bieg.steszew.pl/#regulamin

Zapisy:

https://plus-timing.pl/zgloszenia/steszewski-bieg-przelajowy-2014/txt_zg...

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce