Strażacy powalczą o mistrzostwo Polski w bieganiu po schodach

 

Strażacy powalczą o mistrzostwo Polski w bieganiu po schodach


Opublikowane w pt., 13/02/2015 - 08:37

Bieg Na Szczyt Rondo 1 potwierdził swój status jednej z najbardziej oczekiwanych imprez biegowych w kraju. Wszystkie 500 pakietów startowych rozeszło się w rejestracji internetowej w ciągu zaledwie 30 minut. Na udział w zawodach mogą jeszcze liczyć zawodowi strażacy. W Rondo 1 odbędą się bowiem Mistrzostwa Polski Strażaków w Bieganiu po Schodach.

Nie będzie to pierwszy raz, gdy strażacy wbiegną na 37. piętro warszawskiego biurowca. Byli już gośćmi Biegu Na Szczyt Rondo 1 w poprzednich latach:

- Zawsze robili ogromne wrażenie na nas, organizatorach, ale też na pozostałych uczestnikach biegu – mówi  Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy Biegu Na Szczyt Rondo 1. - Wbiegnięcie na 37. piętro Rondo 1 to naprawdę bardzo intensywny wysiłek, nawet dla dobrze wytrenowanej osoby. A strażacy wbiegają tam w strojach bojowych, z aparatami powietrznymi i butlami, oddychając przez maski. Niosą ze sobą nawet 25 „dodatkowych” kilogramów! - dodaje.

W tym roku jednak, rywalizacja strażaków będzie miała większy rozmach. Do biegu zostanie dopuszczonych nawet 50 dwuosobowych zespołów z Państwowej Straży Pożarnej, a stawką zawodów będzie Mistrzostwo Polski Strażaków w Bieganiu po Schodach:

- Takie zawody to świetna okazja, aby zobaczyć najlepszych strażaków z całej Polski podczas morderczego wysiłku, jaki towarzyszy wchodzeniu po schodach w budynku wysokościowym. Rywalizacja sportowa w naszych szeregach zawsze dostarcza dużo emocji. Jest przy tym bardzo widowiskowa ze względu na sprzęt bojowy, w jakim starujemy. Odzwierciedla on rzeczywiste warunki podczas działań. Sam startuję w Rondo 1 oraz innych, zagranicznych zawodach tego typu i muszę przyznać, że strażacy z roku na rok są coraz lepiej przygotowani – mówi mł. kpt. Jarosław Białas z KM PSP Warszawa JRG 6. 

Rejestracja do startu w MP Strażaków w Bieganiu po Schodach zostanie uruchomiona 18 lutego (środa) na stronie www.biegnaszczyt.pl. Opłata startowa dla dwuosobowej drużyny będzie wynosiła 80 złotych.

V Bieg Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie odbędzie się 14 marca 2015r. Wyścig ma rangę Grand Prix of Poland, przyznaną przez Towerrunning World Association. Oznacza to, że stołeczny bieg jest jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Impreza ma ponadto wymiar charytatywny – cały przychód z opłat startowych przekazywany jest bowiem na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. 

Bieg Na Szczyt Rondo 1 w liczbach:

- Całkowita wysokość budynku: 192 m
- Liczba pięter do pokonania: 38
- Przewyższenie: 142 m
- Liczba schodów do pokonania: 836
- Liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
- Liczba nawrotów: 76 

Więcej informacji o imprezie znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce