Sudety czy Bieszczady w czerwcu? Dylemat ultrasów

 

Sudety czy Bieszczady w czerwcu? Dylemat ultrasów


Opublikowane w śr., 22/01/2014 - 12:52

Rozpoczęły się zapisy do jednego z najstarszych biegów górskich w Polsce – Sudeckiej Setki. Tegoroczna edycja imprezy będzie już 26. w jej historii. W ten sam weekend w Bieszczadach odbędzie się XI Bieg Rzeźnika. W wyborze zawodów pomoże z pewnością ogłoszona właśnie lista startowa do tej drugiej imprezy.  

Trzy do wyboru

Sudecka Setka 2014 to ponownie dystanse 42 i 100 km, przy czym na dłuższym dystansie rywalizację będzie można zakończyć na 72. kilometrze.

Wspólny start zaplanowano na godz. 22:00 na Rynku w Boruszowicach Gorcach. Zawodnicy pobiegną potem przez Mniszek, masyw Trójgarbu, następnie przez szczyt Chełmca w kierunku mety najkrótszego dystansu – „Nocnego Maratonu Górskiego”, usytuowanej na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach.

Ze stadionu biegacze udadzą się na kolejne dystanse 72 i 100 km. Najpierw  podnóżem Masywu Chełmca w kierunku masywu Dzikowca i Lesistej Wielkiej. Potem przez szczyty Dzikowiec, Lesistą Wielką, Wysoką, do wsi Grzędy Górne, gdzie będzie można zakończyć rywalizację (jeśli dotrzemy tam przed godz. 12:00, zostaniemy sklasyfikowani w kat. Open K/M 72). Uczestnicy „Sudeckiej Setki” pobiegną dalej przez zalew w Grzędach i okolice Dzikowca Małego do mety na stadionie przy ul. Kusocińskiego.

Po dokonaniu zapisu na wybrany dystans nie będzie możliwości jego zmiany. Czasu do namysłu jest jednak sporo, bo kartę zgłoszeniową i opłatę startową można złożyć nawet w dniu zawodów. Niemniej do 16 maja obowiązuje najniższy poziom wpisowego - 40 zł na dystansie maratonu oraz 50 zł na dystansie 72/100 km.

Zapraszając do imprezy organizator proponuje m.in. bezpłatne noclegi (w budynku szkoły lub pod namiotem, na stadionie) i wysokie nagrody pieniężne na podstawowych dystansach. Najlepsi na dystansie 72 km otrzymają puchary. Przypominają, że na trasę należy obowiązkowo zabrać latarkę lub czołówkę.

Strona zawodów

Regulamin

Zapisy

Zobacz, czy dostałeś się do Rzeźnika

Tymczasem organizatorzy XI Biegu Rzeźnika ogłosili już listę startową imprezy (ZOBACZ). Po rekordowych zapisach doszło tu nawet do losowania pakietów. Z Komańczy do Ustrzyk Górnych, przez m.in. Przełęcz Żebrak, Cisną, Smerek i Berehy Górne pobiegnie blisko 500 dwuosobowych zespołów. Oczywiście jeśli ich przedstawiciele opłacą szybko wpisowe do zawodów. Wpłaty (500 lub 520 zł) będą przyjmowane do 27 stycznia.

Na wybór docelowej imprezy biegacze zakwalifikowani do XI Biegu Rzeźnika mają więc czas tylko do najbliższego poniedziałku. Niewątpliwymi atutami rzeźnickiej imprezy są dużo wyższa frekwencja (ta w Sudeckiej Setce oscyluje w granicach 200 osób) oraz zapowiadana wizyta dziennikarzy pierwszego programu Telewizji Polskiej, którzy przygotują obszerny reportaż z podkarpackiej imprezy.

Strona zawodów

Regulamin

Decydując się na start w którejś z tych imprez warto też mieć w pamięci terminy innych prestiżowych biegów długodystansowych, które odbędą się w tym okresie. VII Wysokogórski Bieg im. dh Franciszka Marduły w Zakopanem zaplanowano na 7 czerwca, Transjurę 2014 zaplanowano na 4-6 lipca a V Maraton Gór Stołowych w Pasterce na 5 lipca, tak samo jak II Goral Marathon na polsko-słowacko-czeskim trójstyku.  

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce