Świąteczno-noworoczne biegi w Szczecinie

 

Świąteczno-noworoczne biegi w Szczecinie


Opublikowane w czw., 19/12/2013 - 13:01

Jak przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia? Jak powitać Nowy Rok? Członkowie Klubu Biegacza Maratończyk Team Szczecin znają tylko jedną odpowiedź – wspólne bieganie!

W niedziele 22 grudnia z parkingu Polana Czerwona przy kąpielisku „Arkona”, punktualnie o godz. 11:00 wyruszy Szczeciński Bieg Wigilijno-Sylwestrowy. Do pokonania będzie ok. 4 km leśnymi duktami lasku Arkońskiego.

– Trasa typowo przełajowa, przez co duży wpływ na rywalizację ma pogoda. W ubiegłych latach była ona różna. W ubiegłym roku był ciepło i grząsko, dwa lata temu z kolei mroźnie i śniegowo. W temperaturze -20 stopni Celsjusza wszystko zamarzało, łącznie z wodą dla zawodników. Sporo się namachaliśmy łopatami, by odśnieżyć trasę – opisuje Jacek Kozłowski z KB Maratończyk Team. W niedzielę nasz rozmówca liczy na „lekki mrozik”.

W Nowy Rok zachodnio-pomorscy biegacze spotkają się z kolei pod Pomnikiem Czynu Polaków na Jasnych Błoniach, skąd o godz. 12:00 wyruszy Szczeciński Bieg Noworoczny. – Pokonamy dwie pętle ścieżkami Parku Kasprowicza, czyli ok. 5 km. Trasa jest bardziej ubita, zwarta, z fragmentami żużlowymi. Daje sporo frajdy z biegania i sprzyja integracji – informuje organizator. 

Do obu biegów można się zgłosić elektronicznie lub bezpośrednio przed startem. Wpisowe to tylko 10 zł. – Dla sześciu najlepszych pań i panów w obu imprezach mamy okazałe puchary. Będzie też losowanie nagród wśród wszystkich uczestników imprezy, a dla pierwszych 300 „finiszerów” pamiątkowe niespodzianki – zapowiada tajemniczo organizator. – Na pewno nie będą to medale – dodaje śmiejąc się szeroko.   

Świąteczno-noworoczne bieganie to tradycja KB Maratończyk Team. – Bieg wigilijno-sywestrowy odbędzie się już u nas po raz ósmy, bieg noworoczny po raz piąty. Oba cieszą się sporą popularnością wśród tutejszych biegaczy, średnia frekwencja oscyluje w granicach 350 osób w biegu przedświątecznym i 450 osób w noworocznym – wyjaśnia Jacek Kozłowski. Zachęca do udziału w obu imprezach. – Biegajmy cały rok!  

Strona zawodów:

www.maratonczykteam.szczecin.pl

Bieg wigilijno – sylwestrowy:

Regulamin:

http://maratonczykteam.szczecin.pl/files/assets/1/pdfy-pub/REGULAMIN%20BIEGU%20WIGILIJNO-SYLWESTROWEGO%202013.pdf

Zapisy:

http://www.sts-timing.pl/szczecin/

Bieg Noworoczny:

Regulamin

http://maratonczykteam.szczecin.pl/files/assets/1/pdfy-pub/Regulamin%20bieg%20Noworoczny%202014.pdf 

Zapisy:

http://www.sts-timing.pl/szczecin2/

GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce