Święto sztafet na Bahamach. Wypali?

 

Święto sztafet na Bahamach. Wypali?


Opublikowane w śr., 06/11/2013 - 12:45

www.bahamasworldrelays.orgTrwa odliczanie do nowej impreza w kalendarzu lekkoatletycznych zawodów – IAAF World Relays. Elektroniczny kalendarz na stronie organizatora pokazuje już liczbę 197. Zawody odbędą się w egzotycznych i dalekich dla europejczyków Bahamach. Promować mają rywalizację drużynową w sztafetach, pojawią się nowe dystanse.

W trakcie trwających dwa dni zmagań, oprócz rywalizacji w klasycznych konkurencjach jak sztafety 4 x 100 metrów lub 4 x 400 zobaczymy nowe biegi, 4 x 200 metrów, 4 x 800 i 4 x 1500. – IAAF uważa, że na całym świecie będzie zainteresowanie stworzeniem weekendu, poświęconemu rywalizacji drużynowej, która zawsze była emocjonująca. Zwłaszcza podczas Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich – powiedział wiceprezydent IAAF Bob Hersh.

Nie będą to tylko zawody prestiżowe w pięknym miejscu. Po cztery najlepsze sztafety kobiece i męskie z dystansów 4 x 100 i 4 x 400 metrów zakwalifikują się do Mistrzostw Świata w Pekinie w 2015 roku. Dodatkowo złoci medaliści zarobić mają nie mniej niż 50 tysięcy dolarów. W przypadku, gdy zostanie pobity rekord świata, zespół otrzyma dodatkowe 50 tysięcy. Będzie więc o co walczyć, a chętnych do startu z pewnością nie zabraknie.

Warto pamiętać, że męska sztafeta Bahama podczas IO w Londynie zdobyły złoty medal  na 4 x 400 metrów. W Pekinie w 2008 srebro na tym samym dystansie zdobyły Panie. Gospodarze będą chcieli pokazać się z dobrej strony. Przeciwko sobie będą mieli pewnie jednak Jamajkę, USA, Wielką Brytanię oraz Rosję. Mocne powinny być także reprezentacje Trynidadu i Tobago czy Francji.  

Zawody odbędą się w Nassau, między 24 a 25 maja 2014 roku. Druga edycja imprezy również odbędzie się na Bahamach.

Strona zawodów:  

http://www.bahamasworldrelays.org

RZ     

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce