Swoszowski Bieg Papieski za nami z rekordową frekwencją

 

Swoszowski Bieg Papieski za nami z rekordową frekwencją


Opublikowane w śr., 17/05/2023 - 10:04

W urokliwej Swoszowej w gminie Szerzyny (powiat tarnowski) już po raz kolejny zorganizowano Swoszowski Bieg Papieski, który odbył się w niedzielę 14 maja. Bieg był darmowy dla wszystkich chętnych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dla zwycięzców przygotowano pamiątkowe puchary oraz nagrody, a dla wszystkich uczestników medale.

Patronat nad imprezą objął ks. bp Andrzej Jeż - Biskup Tarnowski oraz wójt Gminy Szerzyny, który tak między innymi napisał  o biegu na swoim profilu społecznościowym   "Tegoroczna edycja Swoszowskiego Biegu Papieskiego, który w sposób szczególny upamiętnia Wielkiego Polaka Ojca Świętego Jana Pawła II przyciągnęła rekordową liczbę, blisko 400 biegaczy w różnych grupach wiekowych z terenu całej Polski. Wspaniała pogoda, rodzinna atmosfera, serdeczność, uśmiech, niebywała frekwencja, sprawna organizacja-to tylko słowa, które opisują ten wspaniały dzień. Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim zwycięzcom i dziękuję, że w tak zacnym i licznym gronie mogliśmy upamiętnić, postać Ojca Świętego Jana Pawła.."

– Po raz kolejny miałem okazję brać udział w tej imprezie i polecam ją wszystkim. Impreza z roku na rok się rozrasta i było to wyraźnie widać w tym roku, trasa biegu jest bardzo urokliwa i panuje tutaj wspaniała atmosfera. W tym roku dorzucono także rywalizację na dystansie 5 km w nordic walkig. Bieg wśród panów wygrał Michał Jamioł z Kielc z czasem 00:17:37, a wśród pań Katarzyna Kmieć reprezentująca Brzeski Klub Biegacza Czarna Perła z czasem 00:21:28 – informuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Instytut Badań i Inicjatyw Społecznych, Gmina Szerzyny,  Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Swoszowej i Parafia w Swoszowej.

Wyniki: https://kepasport.pl/wp-content/uploads/2023/05/open-bieg-swoszowa.pdf

https://kepasport.pl/wp-content/uploads/2023/05/open-nw-swoszowa.pdf

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce