"Szczęśliwe" buty Henryka Szosta na aukcji WOŚP. Licytuj i pomagaj

 

"Szczęśliwe" buty Henryka Szosta na aukcji WOŚP. Licytuj i pomagaj


Opublikowane w pt., 10/01/2014 - 09:14

Uliczne zawody Policz się z cukrzycą to nie jedyny biegowy wątek 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do 13 stycznia potrwa internetowa aukcja butów startowych Henryka Szosta, które nasz znakomity maratończyk przekazał WOŚP.

Buty Henryka Szosta na aukcji WOŚP

W licytowanych butach mistrz Polski pokonał trasę maratonu podczas olimpiady w Londynie w 2012 r. Obuwie przyniosło mu szczęście, bo zajął wtedy 9. miejsce, będąc jednocześnie najwyżej sklasyfikowanym Europejczykiem.

Szost często startuje w modelu Nike Zoom Streak. W takich samych (chociaż nie, tych samych) butach pobił rekord Polski. Teraz olimpijskie buty mogą zostać szczęśliwym talizmanem innego biegacza i przysłużyć się słusznej sprawie.

– Planowaliśmy przekazać te buty na aukcję WOŚP już rok temu. Nie było dla nas wątpliwości, że teraz, kiedy bieganie amatorskie stało się tak popularne, to właśnie buty, w których Szost przebiegł igrzyska, mogą być łakomym kąskiem. Dzięki temu można wesprzeć WOŚP w interesujący sposób – powiedział nam Maciej Jałoszyński z PZLA i się nie mylił.

Sukcesy maratończyka nie pozostały bez echa i jego ulubione buty osiągnęły już cenę 930 zł, o 20 zł wyprzedzając treningowe korki Roberta Lewandowskiego, naszego znakomitego piłkarza. W ramach aukcji dla WOŚP można też zostać posiadaczem butów piłkarskich gwiazdy FC Barcelona. Leo Messi osobiście przekazał fundacji Jurka Owsiaka nowe korki i złożył na nich swój autograf. W tej chwili licytuje je 13 osób, a cena zbliża się do 5 tys. zł. Po cichu liczymy, że biegówki Szosta choć trochę zbliżą się do tej kwoty. A im wyższą cenę uzyskają, tym więcej pieniędzy WOŚP przeznaczy na doposażenie oddziałów ratunkowych i geriatrycznych.

Aukcja butów Henryka Szosta:

http://aukcje.wosp.org.pl/tvp-sport-buty-z-autografem-henryka-szosta-i858011

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce