Szóstka Polaków wystartuje w Ultra-Trail Mount Fuji


Opublikowane w wt., 19/03/2019 - 12:54

Sześciu Polaków zobaczymy w tegorocznym UTMF, w którym weźmie udział 2 400 zawodników. Trasa biegu nie uległa zmianom w stosunku do tej sprzed rokiem, która była wynikiem reorganizacji biegu. Tym razem zmiany na trasie są kosmetyczne, ale to nie znaczy, że nie było rewolucji w założeniach imprezy.

26 kwietnia górę Fuji na biegowo będą zwiedzać jedynie uczestnicy 165-kilometrowego biegu. Organizatorzy zdecydowali się zrezygnować z kontynuowania STY, czyli krótszego biegu towarzyszącego. Ta trudna decyzja została podyktowana zbyt dużym obciążeniem logistycznym organizatorów. Organizacja tylko jednego biegu ma podnieść komfort biegaczy.

Czy tak będzie w praktyce, przekonają się m.in. Polacy. Do Japonii wybiera się ekipa bardzo doświadczonych ultramaratończyków. Wprawdzie ich nazwiska nie widnieją na liście elity i nie są bezpośrednimi kandydatami do podium, ale za to lista biegów, jakie do tej pory ukończyli jest imponująca. Na liście startowej znalazł się Piotr Czapski - uczestnik m.in. Biegu 7 Dolin, Transgrancarii czy UTMB. W tym roku ten warszawski biegacz także nie próżnuje. W lutym zaliczył Tarawera Ultra.

Doświadczenia w długodystansowych biegach górskich nie brakuje również Andrzejowi Kowalikowi, który dwukrotnie gościł na mecie B7D i wytrwale przemierza trasy na całym świecie. Zajmował m.in. 71. miejsce w ubiegłorocznym Ultra Tail Cape Town , 258. miejsce w Hong Kong 100, 455. miejsce w TDS. A to zaledwie ułamek jego startów!

Z kolei Artur Piecha plasował się m.in. na czwartym miejscu swojej kategorii wiekowej w ubiegłorocznym Ultra Tail Cape Town. Biegał też UTMB i B7D.

Robert Podleś biegał zarówno po piaskach Sahary, jak i w Omanie. Nie obce mu są wyzwania Transgrancanarii i Comarades Marathon. Poradził sobie z pełną wyzwań trasą w Hongkongu i podczas ultramaratonu w Kapsztadzie.

Grzegorz Sikora to uczestnik B7D w 2016 r. Dotarł również do mety m.in. Cappadocia Ultra Trail, Hong Kong 100, Trangrancanarii i TDS.

Paweł Timofiejuk to finalista takich biegów jak UTMB, CCC, Trangrancanaria, MIUT.

Trzymamy kciuki!

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce