Szósty Gorlicki Bieg Górski w innym terminie

 

Szósty Gorlicki Bieg Górski w innym terminie


Opublikowane w wt., 10/11/2020 - 11:12

W tym roku jeden z najciekawszych biegów górskich w Beskidzie Niskim – Gorlicki Bieg Górski 2020 nie odbędzie. Na liście startowej pojawiło się ponad 400 osób, ale pandemia pokrzyżowała plany organizatorom i podjęli decyzję o przełożeniu biegu.
- W związku z najnowszym rozporządzeniem rządu jesteśmy zmuszeni przełożyć termin VI edycji Gorlickiego Biegu Górskiego. Walczyliśmy do końca, aby spotkać się z wami za tydzień w Wysowej, ale w tej sytuacji nie jesteśmy w stanie już nic zrobić. Treść rozporządzenia dotycząca zawodów sportowych: „13 a. Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na bieganiu, chodzie sportowym lub jeździe na rowerze”. mówi wszystko na ten temat. Dziękujemy Wam za dopingowanie nas przy organizacji biegu. Przekazaliście nam wiele dobrych słów, które nas motywowały, aby zorganizować bezpieczne zawody w tych (nie) ciekawych czasach. Mamy nadzieję, że wszyscy razem spotkamy się w nowym terminie biegu – informuje Sebastian Chłanda, współorganizator biegu.

Organizatorzy już teraz mają plany na organizację tego biegu w innym terminie.
- Bieg zostaje przeniesiony na okres zimowy (przełom lutego/marca) lub 14 listopada 2021. Jeśli tylko ww. rozporządzenie dotyczące wydarzeń sportowych nie będzie już obowiązywać, to przekażemy dokładną informację dotyczącą terminu. Wszystkie osoby zapisane pozostają na liście startowej, a ich opłaty przeniesione na nowy termin biegu – dodaje Sebastian Chłanda.
Istnieje też możliwość zwrotu opłaty startowej i to jest bardzo ważne w tych trudnych czasach, bo życie pokazuje, że jest z tym różnie i często biegacze muszą upominać się o zwrot opłaty startowej.
- Od dziś do dwóch tygodni przed nowym terminem biegu biegacze mają możliwość skontaktowania się z nami e-mailowo (prosimy o podanie nr. konta) w celu zwrotu opłaty startowej (jeśli bieg odbędzie się np. 28 lutego, to do 14 lutego możecie dać nam znać, aby przelać wam waszą opłatę startową) – podkreśla Sebastian Chłanda.
Informacje o biegu można śledzić na bieżąco na: https://www.facebook.com/GorlickiBiegGorski/.

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce