Szybki Mózg na Ursynowie: Biegali w środku tygodnia [ZDJĘCIA]

 

Szybki Mózg na Ursynowie: Biegali w środku tygodnia [ZDJĘCIA]


Opublikowane w czw., 26/09/2013 - 14:33

W środę (25 września) wieczorem w okolicach metra Stokłosy rozegrano piątą, ostatnią edycję biegu na orientację w ramach zawodów „Szybki Mózg”. Odwiedziliśmy imprezę z reporterskim dyktafonem i aparatem.

Mimo środka tygodnia w zawodach wzięło udział prawie 170 uczestników. Zawodników podzielono na czterech kategorie zaawansowania. Startowały więc dzieci i osoby początkujące (dla nich przygotowano mapy z mniejszą liczbą punktów kontrolnych), zuchy i profesjonaliści. Większość stanowili zawodnicy takich klubów jak UNTS Warszawa, Kusego Warszawa, AZS WAT czy Spójni Warszawa.

Nie zabrakło także biegaczy, którzy startowali na własne konto. Żeby wyłonić finalistów, najpierw trzeba było przeprowadzić kwalifikacje. Prowadzone one były metodą „knockout sprint” - znanych z biegów narciarskich, w których zwycięzca eliminacji bezpośrednio awansował dalej. 

Zawodnicy biegali z mapami w rękach wzdłuż ul. Herbsta i między osiedlami przy ul. Dembowskiego. Start i meta z „lampionem” i czytnikiem kart, który trzeba było przybić po zakończeniu rywalizacji, by zatrzymać swój czas. Czytnik znajdował się przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy. Czasem na ostatnich metrach dochodziło do zaciętej rywalizacji między młodymi zawodnikami o to, kto pierwszy przybiegnie do wspomnianego punktu.

Jak zaobserwowaliśmy, młodzi zawodnicy i początkujący zwykle zatrzymywali się na trasie, by spojrzeć na mapę w poszukiwaniu kolejnego punktu, ale i w kierunku nawigacji. Profesjonaliści wszystko robili w pełnym biegu. Cały widok musiał być zaskakujący dla mieszkańców osiedla, którzy wracając z pracy mijali biegaczy, pozornie poruszających się chaotycznie, w różnych, często przeciwnych kierunkach. Wszyscy jednak mieli jeden cel, jak najszybciej odnaleźć punkty z mapy i dobiec do mety.  

- To są dla nas szczególne zawody, bo podsumowujemy cały cykl pięciu startów od wiosny do jesieni. Nagradzamy po trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, więc może dlatego część uczestników chciała przyjść. Cieszy mnie, że na naszych imprezach jest coraz więcej dzieci. Przychodzą z nimi rodzice, którzy też się wciągają w bieganie. Ta nasza rodzina biegająca się rozrasta – tłumaczyła w rozmowie z naszym portalem Joanna Parfinowicz, organizator zawodów.

Wyniki środowych zawodów nie były wliczane do końcowej klasyfikacji. Był to więc swego rodzaju epilog.

Klasyfikacja Profesjonalistów „Szybki Mózg- Stokłosy”:
1.ŁOBODZIŃSKI Piotr - 11:23
2.WOŁOWCZYK Krzysztof - 11:27
3.BUANES  TRYGVE - 12:43 

Klasyfikacja Zuchów „Szybki Mózg- Stokłosy”:
1.Cezary Brandebura - 15.23
2.PIERZCHAŁA Michał - 15.29
3.STĘPNIAK Michał - 17:22

Wśród zwycięzców klasyfikacji generalnej cykli nie zabrakło znanych zawodników. Kategorię M30 zwyciężył mistrz świata juniorów w biegu na orientację Piotr Parfianowicz, natomiast kategorię M18 zwyciężył brązowy medalista Mistrzostw Europy Krzysztof Wołowczyk. Pełną klasyfikację cyklu można znaleźć pod TYM adresem.

RZ

   

Galeria: 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce