Szybki Mózg startuje na Muranowie. Zawodnicy z GPS

 

Szybki Mózg startuje na Muranowie. Zawodnicy z GPS


Opublikowane w śr., 09/04/2014 - 13:15

Już za kilka godzin na warszawskim Muranowie rozpocznie się kolejna edycja biegów na orientację „Szybki Mózg”. Jak do tej pory chęć startu w pierwszym etapie zgłosiło prawie 240 osób. Organizatorzy liczą, że to jeszcze nie koniec. Zapisy przyjmowane będą jeszcze na przed zawodami.

W tym roku UNTS Warszawa – organizator zawodów, zwiększył liczbę biegów rozgrywanych w ramach „Szybkiego Mózgu” z pięciu do sześciu. Jest to największa zmiana w porównaniu z ubiegłoroczna edycją cyklu. Ale nie jedyna.

W ubiegłym roku cykl rozpoczynał się przy ul. Łazienkowskiej, na stadionie Legii. Teraz wybór padł na Muranów. – Wybór nowych miejsc często bywa spontaniczny. Ktoś biegnie w takim miejscu lub jest na spacerze i mówi, że jest to bardzo fajny teren, który posiada ciekawe zakamarki. W przypadku Muranowa było podobnie. Miejsce zaproponował nam kolega. My pojechaliśmy tam i bardzo nam się spodobało. Z punktu widzenia biegów na orientację zabudowa jest interesująca, bo ma dużo schodków i podwórek – tłumaczy Jacek Morawski, organizator zawodów.

– Wszystkie biegi staramy się organizować w nowych miejscach i myślę, że jest to gratka dla uczestników. Kilka etapów organizujemy w samym sercu Warszawy – na Chmielnej czy Starym Mieście. Dostawaliśmy dużo głosów, uczestnicy naszych imprez chcieliby pobiegać w takich bardziej znanych miejscach – wskazuje organizator.  

Nazewnictwo tras i kategorii w cyklu nie zmieniło się, choć akurat w przypadku pierwszej rundy ścieżki będą wyjątkowo krótkie. Na Muranowie Profesjonaliści będą się mierzyć z trasą o długości ponad 4,5 km i 21 punktami kontrolnymi do zaliczenia. Zuchwali będą mieli do pokonania trasę długości 3,7 km, Dzieci - 2,2 km i 14 p.k., a Początkujący - 1,7 km i 11 punktów. – Teren na Muranowie jest ograniczony ruchliwymi ulicami i nie możemy biegać na dużym fragmencie tego zakątka miasta, żeby nie zmuszać uczestników do przebiegania przez drogi – wyjaśnia Jacek Morawski.  

Start w zawodach zapwoeidzieli już m.in. Piotr Parafianowicz - mistrz świata juniorów w biegu na orientację, Piotr Łobodziński - zwycięzca Pucharu Świata w Biegu po Schodach i zapalony biegacz na orientacje (cykl będzie dla niego etapem przygotowań do MP w tej dyscyplinie) oraz Krzysztof Wołowczyk - wicemistrz Europy juniorów w biegu na orientację.

Co ciekawe, zawodnicy będą się poruszać  z nadajnikami GPS, a my będziemy mogli śledzić ich trasę na stronie: http://app.trackcourse.com/view/sm2014e1 Po zawodach tradycyjnie na naszych łamach opublikujemy fotorelację z imprezy.

Biuro zawodów znajdować się będzie w szkole przy ul. Elektoralnej 5/7. Otwarte będzie od godziny 18:00. Bieg rozpocznie się o godz. 19:00. Start znajdować się będzie 750m od biura imprezy. Wpisowe – 20 zł.  

Organizator:

http://unts.waw.pl

Regulamin:

http://unts.waw.pl/index.php?app=docs&view=file&action=get&iid=1434

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce