„Szybki Mózg” w Morskim Oku, czyli kolejna środa z BnO w Warszawie

 

„Szybki Mózg” w Morskim Oku, czyli kolejna środa z BnO w Warszawie


Opublikowane w wt., 24/06/2014 - 10:26

W najbliższą środę stołeczny cykl miejskich biegów na orientację „Szybki Mózg" po raz pierwszy zawita do parku Morskie Oko. To już czwarta runda cyklu.

Mimo, że „Szybki Mózg” to zawody sprinterskie, to podczas najbliższych zawodów organizatorzy przygotowali trasy, na których pole do popisu będą miały osoby o końskim zdrowiu. Przykładowo profesjonaliści będą mieli do pokonania dystans 6,8 km, oczywiście jeśli wybiorą najlepszy (czytaj najkrótszy) wariant biegu. Dla porównania, podczas pierwszego etapu na Muranowie trasa elity liczyła tylko 4,6 km.

– Rzeczywiście będzie więcej biegania, niż to bywało ostatnimi czasy. Mapa jest naprawdę spora, pokonanie trasy może zająć czołówce nawet 30 minut – zapowiada Jacek Morawski kierownik zawodów. – Trasę można porównać do zimowej edycji „Warszawy Nocą” w Parku Skaryszewskim, gdzie profesjonaliści mierzyli się z dystansem 8 km. Będzie to więc kolejna okazja, żeby się wykazać – zauważa.

Morskie Oko jest pierwszym tegorocznym etapem cyklu, który nie będzie rozgrywać się wśród bloków. Do tej pory uczestnicy orientowali się na Muranowie, na Chmielnej oraz Starym Mieście. – Będzie za to kilka podbiegów i zbiegów, więc nie będzie to spacer z mapą. Myślę jednak, że sam park nie powinien sprawić problemów nawigacyjnych czy też biegowych. Nie ma tu zbyt wielu miejsc, żeby się zgubić. Są natomiast ciekawe schodki i zaułki – opisuje organizator.

Nie narzeka na brak zainteresowaniem biegiem. Wręcz przeciwnie. „Szybkiemu Mózgowi” sprzyja m.in. kalendarz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Najciekawsze środowe mecze rozpoczynają się dopiero o godzinie 22:00.

Biuro zawodów 4. etapu Szybkiego Mózgu znajdować się będzie w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Dolnej 6. Sekretariat imprezy czynny będzie od godziny 18:00. Zapisywać się będzie można w dniu zawodów. Pierwszy uczestnik wyruszy na trasę o godzinie 19:00. Profesjonaliści będą mieli do pokonania 6,8 km (29 pk), zuchwali 4,6 km (20 pk), początkujący 2 km (10 pk) a dzieci 2,4 km (12 pk).

Polecamy i zapraszamy wraz z organizatorami.

Organizator

Komunikat techniczny

Opłata startowa: 20 zł w dniu biegu

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce