Szybko Po Woli 2015: Znamy kalendarz biegów

 

Szybko Po Woli 2015: Znamy kalendarz biegów


Opublikowane w wt., 27/01/2015 - 11:08

Szybko po Woli to zawody na dystansie 10 km, rozgrywane w Parku Szymańskiego na warszawskiej Woli. W tym roku zmagania toczyć się będą w pięciu, a nie jak poprzednio, sześciu etapach.

Walka o najlepsze wyniki przeniosła się w całości na wiosnę, choć utrzymano etap – epilog cyklu, nie zaliczany do klasyfikacji generalnej. Przy ustalaniu klasyfikacji generalnej w nowym rozdaniu cyklu brana będzie pod uwagę suma trzech najlepszych czasów.

– Doświadczenie pokazuje, że jeśli w cyklu jest sześć biegów, z czego pięć jest uwzględnianych w klasyfikacji, a trzy wystarczą do zaistnienia w niej, to ci startujący trzy razy zapewniający sobie tym samym medal cyklu, odpuszczają kolejne starty. Uważam, że była to jedna z przyczyn słabej frekwencji jesienią. Ewidentnie środek ciężkości był przeniesiony na wiosnę – stwierdza Jan Goleń, Ambasador Festiwalu Biegowego, organizator Szybko Po Woli.

Podkreśla, że nowe reguły rywalizacji to wyjście naprzeciw oczekiwaniom biegaczy. – We wrześniu wiele osób myśli już o dłuższych startach i nie chce się rozdrabniać na „dyszki”.

Mimo, że stołeczne zawody mają kameralny charakter – liczba startujących wahała się w okolicach setki, najwięcej (123 zawodników ) pojawiło się w pierwszej rundzie – to, zdaniem organizatora, w Warszawie jest zapotrzebowanie na imprezy rozgrywane w rodzinnej atmosferze.

– Duże imprezy są anonimowe. Uczestnicząc w mniejszych biegach po jakimś czasie zawodnicy dobrze się znają. Przebiegający linię mety wymieniani są z imienia i nazwiska, co dla niektórych jest miłe i ważne. To jest inny klimat zawodów. Podczas dużych imprez jesteśmy przepuszczani przez maszynkę do „mielenia biegaczy”, i to w tysiącach. W mniejszych wydarzeniach wszystko jest bardziej spersonalizowane – zauważa Jan Goleń.

Same zawody przez pewien czas stały pod znakiem zapytania.

– Po zeszłorocznej edycji wyszliśmy na zero. Prawdopodobnie ze względu na frekwencję, która była mniejsza niż się spodziewaliśmy. Zwłaszcza jesienne biegi nas rozczarowały. Sfinansowaliśmy niemałym kosztem atrakcyjne medale z wygrawerowanymi czasami. Mamy nadzieję, że tym razem przyciągniemy trochę więcej biegaczy. Cieszy nas to, że impreza ma dobrą opinię. Liczę, że to zaprocentuje – mówi Jan Goleń.

Niewielkiej zmianie uległy opłaty startowe. Poprzednio wpisowe na wszystkie starty z góry wynosiło 6 x 20 zł, opłata za jeden bieg - 25 zł i 30 zł w ostatnim tygodniu przed biegiem. Teraz będzie to 5 x 25 zł za cały cykl, 30 zł przy zgłoszeniu i opłaceniu minimum tydzień przed biegiem, oraz 40 zł przy zgłoszeniu i opłaceniu startu na mniej niż tydzień przed biegiem lub w dniu startu.

Dodajmy, że rok temu cykl rozgrywany w Parku Szymańskiego zwyciężyli Sebastian Polak i Agnieszka Żuraniewska.

Cykl Szybko Po Woli 2015 w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

fot. Archiwum

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce