Szybko po Woli. Start 6 kwietnia. Zapisz się już dziś

 

Szybko po Woli. Start 6 kwietnia. Zapisz się już dziś


Opublikowane w pon., 10/03/2014 - 11:02

Już za niecały miesiąc rusza w Warszawie kolejna biegowa impreza cykliczna. Składa się z sześciu biegów na dystansie 10 km, które będą rozegrane w Parku Szymańskiego w dzielnicy Wola. Organizatorami cyklu są Urząd Dzielnicy Wola Miasta Stołecznego Warszawy oraz firma Predicto Joanna Kwiatkowska.

Trzy biegi odbędą wiosną (6 kwietnia, 4 maja, 8 czerwca), a kolejne trzy późnym latem i jesienią (14 września, 21 września i 12 października). Za każdym razem dniem rywalizacji będzie niedziela, a godziną startu - 10.00.

Wszystkie biegi, z wyjątkiem finałowego, będą się liczyły do łącznej klasyfikacji cyklu. Rozdanie nagród zwycięzcom poszczególnych kategorii odbędzie się bezpośrednio po szóstym biegu.

To będzie szybka, twarda, równa, prawdziwa i przyjemna dycha. Prawdziwa dlatego, że będzie się składała z czterech pętli o długości dobrze zmierzonych 2,5 km. Szybka i dobrze nadająca się do robienia rekordów życiowych dlatego, że nie ma na niej specjalnych różnic wysokości, a nawierzchnia na całej długości jest twarda: asfaltowa, betonowa lub kostkowa. Przyjemna, bo będzie się biegło wokół niewielkich zbiorników wodnych z fontannami, w niedawno odnowionym parku, raczej trawiastym niż zadrzewionym.

Trasa biegu:

Przed skutkami upału będzie biegnących strzegł czterokrotnie mijany punkt nawadniania. Zakrętów trochę będzie, ale to nie do uniknięcia w parku położonym w środku miasta, jeżeli nie chcemy wkraczać z trasą biegu na ulice z ruchem samochodowym. Trasa z lotu ptaka przypomina kształtem ślimaka, więc nieco przewrotnie właśnie ślimak trafił na logo imprezy.

Bazą zawodów będzie przykryty wielkim namiotem, znany z koncertów amfiteatr w pobliskim Parku Sowińskiego, położony zaledwie 200 m od bramy startu i mety, po drugiej stronie ulicy Elekcyjnej.

Właśnie ruszyły zapisy przez internetowy formularz zgłoszeniowy. Limit uczestników każdego biegu to 400 osób, więc nie warto zbytnio zwlekać z decyzją o udziale i dokonać zgłoszenia. Koszt uczestnictwa też nie należy do wygórowanych, to 20-25 zł od biegu (w zależności od tego, czy płacimy za pojedynczy bieg, czy za cały cykl z góry).

Na każdym z biegów przewidujemy trofea dla pierwszych trójek w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz losowanie wśród uczestników drobnych upominków. Po ostatnim biegu postaramy się czymś obdarować każdego, kto wziął udział w przynajmniej trzech, spośród pierwszych pięciu biegów cyklu. W klasyfikacjach cyklu o lokacie decyduje suma trzech najlepszych czasów każdego biegacza.

Zawodnicy regularnie startujący w imprezach biegowych dorabiają się szybko całych kilogramów medali i pełnej szafy koszulek, więc na Szybko po Woli tego typu trofeów raczej będziemy unikać, ale postaramy się o pamiątki bardziej oryginalne. Jakie? Okaże się na uroczystości kończącej cykl w październiku.

Zainteresowani? No to zapraszam na naszą strone internetową:

www.szybkopowoli.pl

Zapisy:

http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1113

Jan Goleń, Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce