Tak biegała Politechnika Wrocławska [ZDJĘCIA]

 

Tak biegała Politechnika Wrocławska [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 19/11/2013 - 09:57

W piątek 15 listopada studenci i wykładowcy Politechniki Wrocławskiej świętowali 69. rocznicę pierwszego wykładu wygłoszonego na uczelni w języku polskim. Także biegowo.

W ramach obchodów święta uczelni odbył się 39. Bieg Uliczny o Puchar J.M. Rektora Politechniki Wrocławskiej. W imprezie wystartowało 257 zawodników, w tym 71 kobiet. Najliczniej reprezentowana grupą biegaczy byli oczywiście studenci PWr, choć nie zabrakło też mieszkańców Wrocławia, a nawet gości z zagranicy.

Co ciekawe, zainteresowanie biegiem było tak duże, że rozpoczęcie rywalizacji musiano opóźnić o pół godziny. Gdy stawka była już kompletna, honorowego wystrzału dokonała żona J.M. Rektora Pwr – Małgorzata Więckowska, która wcieliła się tego dnia w rolę startera. 

– Bieg rozpoczynał się naprzeciwko budynku A-1 Politechniki Wrocławskiej i prowadził ścieżką równoległą do Odry, przez Most Zwierzyniecki, ścieżką przy ZOO, by ostatecznie zawrócić i tą samą drogą doprowadzić zawodników do mety. Pierwsze 200 metrów mogliśmy nacieszyć się asfaltem, potem przyszła pora na bardziej parkowe warunki. Trasa była prosta, zatem dość szybka, i sucha, dzięki czemu można się było postarać o bardzo dobry wynik – relacjonuje redaktor zaprzyjaźnionego z naszą redakcją portalu Biegajmy we Wrocławiu Grzegorz Soczomski.

Najszybciej, bo w niespełna 18 minut ok. 5,6-kilometrową trasę pokonał Ukrainiec Bogdan Semanowycz. Za nim przybiegli: Oleksij Obachowskij i Bartłomiej Przedwojewski. Wśród kobiet najlepszą okazała się być Klaudia Pędziwiatr z wrocławskiego AWF. W kategorii studentów i pracowników PWr do 45 lat triumfował Piotr Ślęzak, a studentów i pracowników powyżej 46 roku życia – Wojciech Adamski z Zakładu Naukowo-Dydaktycznego Technologii Oczyszczania Wody i Ścieków.

W Biegu zostały rozdane także medale w ramach Dolnośląskiej Ligii Międzyuczelnianej w Biegach Przełajowych. Wśród kobiet najwyżej sklasyfikowane zostały studentki Uniwersytetu Wrocławskiego, PWSZ Wałbrzych i AWF Wrocław, a wśród mężczyzn – PWSZ Wałbrzych, Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej. Puchar i medale wręczył Prorektor ds. Studenckich PWr Zbigniew Sroka.

Na wszystkich zmęczonych biegaczy czekał okolicznościowy medal oraz talerz ciepłej grochówki.

opr. GR / www.biegamy.wroclaw.pl

Fot. www.biegamy.wroclaw.pl

 

Galeria: 

Tagi:

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce